قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۲۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

هزینه مراسم ترحیم بانوی تایبادی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان اهدا شد

استان ها خراسان رضویمشهد خانواده مرحومه گل اندام فدایی در تایباد ۲۰۰ میلیون ریال از هزینه مراسم ختم وی را به سیلزدگان استان سیستان و بلوچستان اهدا کردند.

هزینه مراسم ترحیم بانوی تایبادی به سیلزدگان سیستان و بلوچستان اهدا شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، امام جمعه تایباد روز چهارشنبه به  گفت: بازماندگان این مرحومه به منظور همدردی و یاری حادثه دیدگان سیل در سیستان و بلوچستان مبلغ یاد شده را به حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران واریز کردند.

حجت الاسلام حسین ملکی ابرده افزود: برخی برای مراسم ترحیم و عزاداری درگذشتگان خود هزینه های هنگفتی می کنند که چنانچه صرف امور خیرخواهانه و خداپسندانه از قبیل کمک به فقرا و حادثه دیدگان شود ثواب بیشتری برای اموات دارد.
وی ادامه داد: هزینه زیاد و آداب و رسوم نادرست از قبیل دادن غذا و پوشیدن لباس سیاه ثواب اخروی برای میت ندارد و بهتر است انسان با خدا معامله کند تا در دنیا و آخرت سود ببرد.

وی گفت: وقف هزینه های ترحیم برای ساخت طرح های عمرانی و عام المنفعه بهترین صدقه جاریه و باقیات و صالحات برای درگذشتگان است.

امام جمعه تایباد افزود: اختصاص هزینه های سنگین سفره های احسان و اطعام مجالس ترحیم و ختم افراد متوفی برای کمک به بیماران، تهیه جهیزیه، کمک به تحصیل دانش آموزان و دانشجویان نیازمند و خانواده های بی بضاعت، اقدام پسندیده و انسانی است که باید در جامعه رواج یابد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha