قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۱۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رویکرد ۵۰ برنامه فرهنگی دهه فجر گرمسار بیانیه گام دوم انقلاب است

استان ها سمنانسمنان رییس اداره فرهنگ و ارشاد گرمسار گفت: ۵۰ عنوان برنامه فرهنگی هنری ویژه دهه فجر با رویکرد بیانیه گام دوم در این شهرستان برگزار می شود.

رویکرد ۵۰ برنامه فرهنگی دهه فجر گرمسار بیانیه گام دوم انقلاب است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نعمت الله قنبری نیکدل روز چهارشنبه در نشست کمیته هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر گرمسار در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افزود: اجرای سیاست ها و رویکردهای بیانیه گام دوم انقلاب در برنامه های فرهنگی و هنری دهه فجر از مهم ترین اولویت هایی است که در این ستاد پیگیری می شود.

وی، مقابله با تهاجم فرهنگی، ترویج سبک زندگی اسلامی و تمدن سازی فرهنگ اصیل ایرانی با زبان گویای هنر را محوریت این برنامه ها عنوان کرد.

قنبری اظهار داشت: ایجاد نشاط و نمایش آرمان ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری مختلف و نمایش فیلم های جشنواره فجر در گرمسار، از برنامه های شاخص است که برای ایام الله دهه فجر برنامه ریزی شده است.

مسئول کمیته هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر گرمسار افزود: تئاتر خیابانی و رونمایی آثار فاخر انقلابی و برگزاری جشنواره سرودهای انقلابی نیز از دیگر برنامه های مهمی است که در این مدت برگزار می شود.

قنبری نیکدل با اشاره به اینکه بخشی از این برنامه ها به صورت استانی و متمرکز پیش بینی شده است، اضافه کرد: بومی سازی این برنامه ها با توجه به شرایط فرهنگی در گرمسار لحاظ می شود.

مناطق کم برخوردار در اولویت اجرای برنامه های دهه فجر گرمسار

وی با تأکید بر لزوم اجرای برنامه های ویژه دهه فجر با محوریت مردم خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی هنری در مناطق کم برخوردار به عنوان دیگر اولویت مهم این کمیته در دستور کار قرار دارد.

این مقام مسوول از برگزاری آیین گرامیداشت و یادبود مرحوم «علی جعفری» خبرنگار پیشکسوت این شهرستان در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: تقویت پوشش رسانه ای برنامه های دهه فجر در دستور کار فعالان رسانه ای قرار گیرد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گرمسار با تاکید بر اهمیت ویژه تخصص گرایی در برنامه های فرهنگی و هنری ستاد گرامیداشت دهه فجر گفت: دشمن ریشه های فرهنگی و هنری اصیل ایرانی را در انقلاب هدف گرفته است و در این عرصه باید به بنیه های علمی و پژوهشی توجه ویژه ای شود و نخبه گرایی و جوان گرایی را در رأس برنامه های این ستاد قرار داد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha