قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۴۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از 12 میلیون قطعه جوجه ریزی در چهارمحال و بختیاری

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سال تاکنون در کل 12 میلیون و 378 قطعه جوجه ریزی در این استان صورت گرفته است.

بیش از 12 میلیون قطعه جوجه ریزی در چهارمحال و بختیاری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرکرد، سام مردانی ظهر امروز در ستاد تنظیم بازار چهارمحال و بختیاری، گفت: میزان جوجه ریزی دی ماه در این استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 37 درصد رشد داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون در کل 12 میلیون و 378 قطعه جوجه ریزی در این استان صورت گرفته است، افزود: این میزان در همین مدت در سال 97 برابر با 12 میلیون و 600 هزار قطعه بوده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود جوجه ریزی در چهارمحال و بختیاری تا پایان امسال به 15 میلیون قطعه برسد، ادامه داد: در تامین نهاده های دامی مشکل خاصی نیست.

مردانی با تاکید بر اینکه عمده مشکل، افزایش قیمت جوجه یک روزه است که تقریبا دوبرابر شده است، عنوان کرد: دلیل این افزایش قیمت، کاهش جوجه ریزی در سطح کشور بوده است و مراکز مرغ مادر جوجه ریزی را کاهش داده اند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: میانگین کل جوجه ریزی 10 ماه گذشته در این استان 25 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه 2 میلیون و 50 قطعه مرغ در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که 460 هزار قطعه آن آماده کشتار است، اضافه کرد: در گوشت قرمز الان مازاد تولید وجود دارد اما قیمت تمام شده آن زیر قیمت بازار است که باعث اعتراض دامداران شده است.

انتهای پیام/68020/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha