قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آیت الله جنتی: رئیس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند

دبیر شورای نگهبان گفت: رئیس جمهور نباید اظهاراتی داشته باشد که خدای نکرده افکار عمومی را نگران کند یا موجب یاس مردم و مورد سوء استفاده دشمنان قرار گیرد.

آیت الله جنتی: رئیس جمهور حرفی نزند که دشمنان سوء استفاده کنند

: آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان صبح امروز (چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸) در جلسه این شورا با عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: باید از اعضای شورای نگهبان تشکر کنم که در این ایام حداکثر وقت خود را گذاشته اند تا رسیدگی به شکایات و پرونده های داوطلبان با کمال دقت انجام شود.

وی در ادامه از همکاری خوب مراجع قانونی، چون ناجا، وزارت اطلاعات و قوه قضائیه با شورای نگهبان در پروسه بررسی صلاحیت ها تشکر کرد و افزود: در کنار مستندات و مدارک مراجع قانونی، بررسی های محلی نیز به تأیید صلاحیت افراد گمنام کمک کرد و بسیاری از افرادی که فاقد سابقه بودند، از این طریق احراز صلاحیت شدند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: البته اگر در مرحله بررسی صلاحیت ها در هیات های نظارت استانی و مرکزی اشتباهی صورت گرفته باشد یا مستندات جدیدی به دست ما برسد، اعضای شورای نگهبان با دقت به آن ها رسیدگی خواهند کرد و چنانچه تغییراتی در نتایج اولیه صورت گیرد جای هیچ گونه نگرانی نیست چرا که شورای نگهبان صرفاً به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل می کند.

دبیر شورای نگهبان با گلایه از اظهارات اخیر رئیس جمهور نسبت به بررسی صلاحیت ها و سوء استفاده وزیر خارجه آمریکا از آن، متذکر شد: در شرایط فعلی، کشور نیاز به آرامش و امید آفرینی دارد و آقای رئیس جمهور نباید اظهاراتی داشته باشد که خدای نکرده افکار عمومی را نگران کند یا موجب یاس مردم و مورد سوء استفاده دشمنان قرار گیرد. شورای نگهبان از تائید یا رد صلاحیت هیچ فردی متنفع یا متضرر نمی شود و برایش این جناح یا آن جناح فرقی ندارد و فقط به مر قانون عمل می کند.

وی در ادامه خطاب به اعضای شورای نگهبان تاکید کرد: باید در کمال دقت در این مرحله شکایات داوطلبان بررسی شود تا کسانی که حداقل شرایط قانونی را دارند در جمع داوطلبان قرار گیرند.

آیت الله جنتی تصریح کرد: یکی از اشکالات قانون این است که شاید فردی صلاحیت های عمومی نمایندگی را پیش از ورود به مجلس داشته باشد و انسان مومنی هم باشد و شورای نگهبان او را تائید کند، اما پس از ورود به مجلس و وقتی دستش به پول و قدرت برسد گرفتار مقام و موقعیت شود که در این خصوص هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مسئولیت جدی دارد.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha