قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۹۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دستگیری ۶۴۹ سارق و مالخر در پایتخت

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۶۴۹ سارق و مال خر در اجرای سی و دومین مرحله از طرح رعد خبرداد.

دستگیری ۶۴۹ سارق و مالخر در پایتخت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۶۴۹ سارق و مال خر در اجرای سی و دومین مرحله از طرح رعد خبرداد.

سردار حسین رحیمی در اجرای سی و دومین مرحله از طرح رعد که پیش از ظهر امروز در مقر پلیس پیشگیری تهران بزرگ برگزار شد، گفت : در اجرای این مرحله از طرح رعد ۶۴۹ سارق دستگیر شدند که از این تعداد ۱۱۱ نفرشان سابقه دار بوده و ما بقی برای نخستین بار دستگیر شدند.

رحیمی با بیان این که این سارقان در قالب ۴۳ باند فعالیت داشتند، ادامه داد: ۷۰ نفر از سارقان دستگیر شده حرفه ای بودند و ۵۷۱ نفر نیز جزء سارقان خرد بودند. مابقی نیز مالخر اموال این سارقان هستند.

رحیمی با بیان این که ۹۸۰۰ فقره اموال سرقتی از سارقان کشف و ضبط شده است گفت: ارزش ریالی اموال مسروقه مکشوفه بیش از ۷ میلیارد تومان بوده است و در مجموع در اجرای این طرح ۱۰۵۳ فقره، مورد رسیدگی قرار گرفته است.

به گفته ی رئیس پلیس پایتخت از این افراد دو فقره سلاح گرم و ۱۰۴ فقره سلاح سرد و همچنین ۱۷۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت کشف و ضبط شده است.

رئیس پلیس پایتخت همچنین از کشف ۵۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر در اجرای این طرح خبر داد و درباره ی اقلام قاچاق مکشوفه نیز اظهار کرد: ۸۳ هزار فقره کالای قاچاق نیز در اجرای این طرح کشف و ضبط شده است و ۳۵ نفر نیز دستگیر شده اند که ارزش ریالی اموال قاچاق مسروقه بالغ بر ۸.۵ میلیارد ریال است.

رحیمی با اشاره به دیگر کشفیات طرح رعد گفت: ۷۴۲۰ حلقه سی دی مستهجن و مبتذل نیز در اجرای این طرح کشف شده است.

رحیمی در پاسخ به پرسشی در مورد وقوع سرقت مسلحانه در پایتخت نیز گفت: در سه سال گذشته سرقت مسلحانه قابل ذکری در سطح اماکن پایتخت نداشتیم البته در مواردی بوده که شاکیان اعلام کردند متهمان حامل سلاح بودند اما این که یک سرقت مسلحانه قابل ذکر باشد و با آن تصوری که از سرقت مسلحانه وجود دارد بوده باشد، چنین چیزی نبوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنانش از کاهش ۲ درصدی سرقت ها در پایتخت خبر داد و گفت: ما توانستیم کل سرقت ها را در پایتخت از ابتدای امسال تاکنون ۲ درصد کاهش دهیم. البته اگر ۱۳ درصد افزایش سرقتی که در ابتدای سال داشتیم لحاظ کنیم می توانیم بگوییم که سرقت از ابتدای امسال تاکنون ۱۵ درصد کاهش داشته است. علاوه بر آن افزایش کشفیات ما نیز ۵ درصد افزایش داشته است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha