قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند کمک های مالی دولت است

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیربا بیان اینکه باید تحقیقات علمی نیاز فعلی صنعت را پاسخ دهد، گفت: ارتباط بین صنعت با دانشگاه باید در جامعه لمس شود که این کار نیازمند کمک های مالی دولت است.

ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند کمک های مالی دولت است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسین حسینی تودشکی معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با با بیان اینکه باید پژوهش های دانشگاهی در پایان نامه ها قابل مشاهده باشد،گفت: فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی به طور مستقیم بر رشد علمی تاثیر دارد. نباید مانند اروپا بیش از حد در علوم سخت افزاری سرمایه گذاری کرده  و حس عقب ماندگی پیدا کنیم از طرفی باید مثل کشور چین در علوم نرم افزاری سرمایه گذاری کرده و بازار را به دست بگیریم.

* پژوهش دانشگاهی برنامه هدفمند و یکپارچه ندارد

وی اینکه مجلس و دولت هرکدام به طور مجزا برای خودشان کار می کنند و انسجام ندارند را یک نقطه ضعف دانست و گفت: در این میان پژوهش دانشگاهی برنامه هدفمند و یکپارچه ندارد این در حالی است که نیروی اصلی تحقیق در دانشگاه قرار دارد اما مشکل در سطح ملی است. باید نظام آموزش عالی سیستم تنبیهی و تشویق ایجاد شود. 

* باید پتانسیل تحقیقات در خدمت نیاز فعلی جامعه باشد

حسینی تودشکی تصریح کرد:  باید پتانسیل تحقیقات در خدمت نیاز فعلی جامعه مثل مشکلات صنعت باشد، در واقع ارتباط بین صنعت و مردم باید لمس شود که این کار نیازمند کمک های مالی دولت است. از طرفی باید بگویم زمانی صنعت با دانشگاه می تواند خوب کار کند که بخش تحقیق و توسعه در صنایع وجود داشته باشد که اگر چنین بخشی در صنعت نیست به دیلی نبود رقابت است. یکی از عناصر در پیشرفت وجود رقابت بین صنایع است.

*  باید پژوهش دانشگاهی به معنای واقعی در پایان نامه ها اتفاق بیافتد

وی ادامه داد: هر کشوری که در پژوهش نگاه کلی و باز داشته باشد موفق است چراکه نگاه تک بعدی دیگر مفید نیست. در ایران باید یک بخش از تحقیق در سطح کلان به برند های بین المللی توجه کنند و در نهایت پژوهش به معنای واقعی در پایان نامه ها اتفاق بیافتد.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha