قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تهیه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از تهیه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه این استان خبر داد.

تهیه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حجت الاسلام اسماعیل تدینی استان سمنان درباره برنامه های این اداره کل برای تقویت آستان امام زادگان و بقاع متبرکه این استان اظهار کرد: در هر شهرستان برنامه خاص و ویژه ای به منظور تقویت جایگاه آستان مبارکه امام زادگان (ع) و بقاع متبرکه پیش بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه این برنامه ها به شکل استانی هم پیگیری می شود، تصریح کرد: هر ساله میزبان برنامه استانی تجلیل از امام زادگان (ع) و بقاع متبرکه در استان سمنان هستیم و برنامه هایی در قالب جشن، سخنرانی و تقدیر از اعضای هیأت امنای بقاع متبرکه و امام زادگان (ع) استان اجرا می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با اشاره به اینکه تهیه طرح جامع بقاع متبرکه را در اولویت های اداره کل اوقاف و امور خیریه در استان داریم، اضافه کرد: سال ۹۶، دو یا سه طرح جامع در استان سمنان تهیه شده بود و از آن تاریخ در غیر از طرح جامع، ساخت وساز و توسعه ممنوع شد؛ چون این اقدامات توسط هیأت امناها اصولی نبود و جلوی آن باید گرفته می شد.

تدینی ادامه داد: هم مردم به این موضوع اعتراض می کردند و هم اجحاف و هدررفت امکانات و هزینه ها در شرایط قبل وجود داشت و به همین خاطر جلسات آموزشی برگزار شده است و هیأت امنای بقاع متبرکه نسبت به این موضوع توجیه شدند.

وی با بیان اینکه طرح جامع برای ۹۰ بقعه متبرکه استان سمنان تهیه شده است، تصریح کرد: در استان سمنان در این ۹۰ بقعه متبرکه فعالیت عمرانی انجام می دهیم که در برخی گسترده تر و در برخی بقاع متبرکه هم محدودتر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با تأکید بر اینکه تعدادی از بقاع متبرکه در مناطق صعب العبور و کوهستانی قرار دارند، اضافه کرد: نقشه برداری از این بقاع متبرکه برای اجرای طرح جامع انجام شده است و این طرح هم در این بقاع اجرایی خواهد شد.

تدینی با اشاره به اینکه موقوفات آستان قدس رضوی به شکل مستقل زیر نظر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مدیریت می شود، تصریح کرد: تمام امور این موقوفات به شکل مستقل انجام می شود.

انتهای پیام/۷۵۰۳۵/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha