قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۲۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استولنتبرگ خواستار تقویت نقش آموزشی ناتو در عراق شد

دبیرکل ناتو در سخنانی در پارلمان اروپا خواهان تقویت حضور نیروهای ناتو در عراق و از سرگیری آموزش نظامیان این کشور شد.

استولنتبرگ خواستار تقویت نقش آموزشی ناتو در عراق شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دبیرکل پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در سخنرانی در پارلمان اروپا گفت که باید عملیات آموزشی در عراق با مشارکت اعضای ناتو جهت اطمینان از عدم ظهور مجدد نیروهای داعش تقویت شود.

به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» «ینس استولنتبرگ» دبیرکل ناتو روز سه شنبه در جمع اعضای اتحادیه اروپا در «بروکسل» پایتخت بلژیک گفت: «باید تمرینات سنگین را شروع کنیم. همه چیز را از وزارت دفاع، نهادها، مقرهای فرماندهی و کنترل برای آموزش نیروها بسازیم. ناتو می تواند این کار را انجام دهد. ما قبلا آن را انجام داده ایم، اما می توانیم مقیاس آن را افزایش دهیم.»

ناتو در سال ۲۰۱۸ انجام آموزش نظامی به نیروهای عراقی را با اعزام ۵۰۰ نیروی نظامی آغاز کرد، اما تحولات اخیر بین ایران و آمریکا به ویژه بعد از ترور سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروهای قدس سپاه ایران در بغداد و پیامدهای آن، وقفه در این مأموریت ایجاد کرد و برخی اعضای ناتو نیروهای خود را به کویت انتقال دادند. 

به نوشته این منبع خبری، با وجود تأکید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بر لزوم اقدامات بیشتر ناتو در منطقه، کانادا و متحدان اروپایی ناتو تمایل کمی به استقرار نیرو در خاورمیانه دارند.

دبیرکل ناتو در ادامه سخنان خود در پارلمان اروپا با هشدار در باره ظهور مجدد داعش و استفاده این گروه تروریستی از خلاأهای امنیتی در منطقه گفت: «ما باید از این اتفاق دوباره (بازگشت داعش) جلوگیری کنیم و بنابر این باید برخی ظرفیت های محلی را ایجاد کنیم تا آن ها از بازگشت داعش جلوگیری کنند.»

دبیرکل ناتو در روزهای گذشته با مقام های ارشد عراقی و اردنی در زمینه از سرگیری فعالیت های ناتو در عراق در آینده نزدیک رایزنی هایی انجام داده بود.

سرتیپ «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق شنبه هفته جاری گفت که دولت عراق در حال رایزنی با آمریکا درباره روابط امنیتی است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha