قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۲۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

استاندار بوشهر:

طرح های مصوب اشتغال زایی در استان بوشهر نظارت دقیق شود

بوشهر- استاندار بوشهر گفت: نظارت صحیحی برای اجرای دقیق طرح های مصوب و اشتغال زای استان بوشهر صورت گیرد.

طرح های مصوب اشتغال زایی در استان بوشهر نظارت دقیق شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالکریم گراوند شامگاه سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال استان بوشهر با تأکید بر لزوم کنترل نحوه پرداخت تسهیلات به طرح های اشتغال زا اظهار داشت: ضمانت های لازم برای جلوگیری از انحراف پرداخت تسهیلات اخذ شود.

وی با تشکر از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در ایجاد اشتغال در مناطق محروم استان گفت: این نهاد با ایجاد اشتغال پایدار در شهرستان های استان موجبات شتاب بخشی به توسعه شده که قابل تقدیر است.

استاندار بوشهر از کاهش نرخ بیکاری در استان بوشهر خبر داد و ابراز داشت: از سال ۹۶ وضعیت بیکاری در استان سیر کاهشی داشته است.

گراوند اضافه کرد: در پاییز امسال نرخ بیکاری در استان بوشهر به ۹.۴ درصد رسیده که جزو استان های تک رقمی هستیم و از میانگین کشوری وضعیت مناسب تری داریم.

وی بیان کرد: البته اعتقاددارم ظرفیت بوشهر بسیار بالاتر است و باید با تلاش بیشتر و مؤثرتر، میزان اشتغال را بالاتر ببریم و نرخ بیکاری به پایین ترین حد خود برسد.

گراوند از تدوین سند اقتصاد دانش بنیان استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: سند اقتصاد دانش بنیان استان در بحث های کارشناسی و ستاد نقشه راه علمی کشور تصویب شده و در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز تصویب می شود که بوشهر نخستین استان کشور در این زمینه است.

استاندار بوشهر گفت: خروجی پنجره واحد باید اطلاع رسانی شود و متولیان امر بازخورد عملیاتی این پنجره را تشریح کنند.

گراوند خواستار تسهیلگری در پرداخت وام های اشتغال زا شد و افزود: برخی موانع خودساخته سازمان های اداری را باید بشکنیم و نباید در کار مردم ایجاد اختلال و وقفه شود.

استاندار بوشهر خواستار حمایت از سرمایه گذاران در حوزه دریا و شیلات شد و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران حوزه دریا و شیلات باید موردحمایت جدی و عملی قرار گیرند تا شاهد افزایش میزان اشتغال دریا محور باشیم.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha