قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۳۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تاکسی های هوشمند رباتیک راهی خیابان های چین می شوند

خیابان های چین هر روز شاهد رفت و آمد بسیاری است و بار ترافیکی قابل توجهی نیز دارد. بر این اساس بسیار دشوار به نظر می رسد که بتوان با استفاده از سیستمهای هوشمند به راحتی در این خیابانها تردد کرد. ایده ای که به نظر می رسد در یک قدمی اجرا است.

تاکسی های هوشمند رباتیک راهی خیابان های چین می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خیابان های چین هر روز شاهد رفت و آمد بسیاری است و بار ترافیکی قابل توجهی نیز دارد. بر این اساس بسیار دشوار به نظر می رسد که بتوان با استفاده از سیستمهای هوشمند به راحتی در این خیابانها تردد کرد. ایده ای که به نظر می رسد در یک قدمی اجرا است.

شرکت اوتو ایکس در نظر دارد یک نوع سیستم تاکسیرانی کاملا رباتیک را در بازار آسیا مورد آزمون قرار دهد. در حال حاضر تنها شرکتی که از تاکسی های رباتیک به شکل آزمایشی در این منطقه استفاده می کند، ویمو است.

شرکت اوتو ایکس که توسط یک استاد جوان شاغل در دانشگاه پرینستون به نام جیانژیونگ ژیائو تأسیس شده است. این نخستین باری نیست که این شرکت مخاطبان را شگفت زده می کند چرا که در سال 2018 نیز اعلام کرد که شروع به توزیع مواد غذایی از طریق وسایل نقلیه خودران خواهد کرد. شاید بتوان شرکت اوتو ایکس را یکی از قوی ترین و خلاق ترین شرکت ها در حوزه خودروهای خودران دانست.

این شرکت مدتهایی طولانی را صرف آزمون رانندگی با کمک دوربینهای هوشمند و روش های پرهیز از حوادث و تصادف کرده است. به تازگی اوتو ایکس  همکاری هایی را با فیات کرایسلر آغاز کرده است تا نخستین خودروهای رباتیک خود را وارد بازار کند. این باعث می شود شرکت مذکور بانی نخستین تاکسی های رباتیک در آسیا باشد که از آزمایش های خود با انسان به عنوان راننده پشتیبان فراتر رفته است. درواقع در این نوع تاکسی هیچ خبری از راننده نخواهد بود.

این شرکت تاکسی رباتیک را با استفاده از یک کرایسلر با مجموعه ای از سنسورهای پیشرفته در یک سقف سفارشی که بر روی خودرو قرار گرفته طراحی کرده است. این خودرو دارای  360 درجه حسگر ، همراه با تعداد زیادی دوربین با کیفیت بالا ، سنسور پشتیبان نقطه کور و رادار است که نشان می دهد اوتو ایکس تا چه حد از مفاهیم اولیه دوربینهای هوشمند فراتر رفته است و قدرتمند عمل می کند.

پیشبینی می شود این تاکسی های هوشمند به زودی وارد ناوگان رباتیک چین شوند و مسافران نیز با استفاده از اپلیکیشنهای ساده قادر به تاکسی گرفتن خواهند بود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha