قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه های پیشوا افزوده می شود

فرماندار شهرستان پیشوا گفت: بر اساس پیش بینی صورت گرفته و تعهدات شهرستان ۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه های پیشوا افزوده خواهد شد.

۲۵۰ هکتار به سطح گلخانه های پیشوا افزوده می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از پیشوا, حسین عباسی فرماندار پیشوا در جلسه بررسی مشکلات گلخانه داران پیشوا، اظهار کرد: شهرستان پیشوا با بیش از یک هزار و ۴۰۰ هکتار گلخانه تولید سبزی، صیفی و گل شاخه بریده، قطب تولید محصولات گلخانه ای استان تهران محسوب می شود.

وی توسعه کشت گلخانه ای را مهم ترین سیاست وزارت جهاد کشاورزی در حوزه اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: با استفاده از این نوع کشت، مصرف آب مدیریت شده و مبارزه با آفات و بیماری های گیاهی به سادگی انجام می شود و علاوه بر افزایش تولید فرصت های شغلی پایداری نسبت به کشاورزی در فضای آزاد ایجاد می شود.

فرماندار پیشوا با اشاره به تعهد افزایش ۲۵۰ هکتار سطح گلخانه ها در شهرستان پیشوا، عنوان کرد: روان سازی ساز و کار پرداخت تسهیلات به گلخانه داران پیشوا می تواند مسؤولان را در دست یابی به تعهدات افزایش سطح گلخانه های پاکدشت موفق کند.

عباسی ادامه داد : بانک کشاورزی در سال های گذشته همکاری بسیار خوبی در ارائه تسهیلات به گلخانه داران پیشوا داشته ولی لازم است تا بخشی از منابع و اعتبارات شهرستان به سمت این بانک هدایت شود تا در نهایت به چرخه اقتصاد منطقه که مبتنی بر کشاورزی است بازگردد.

وی با بیان اینکه گلخانه داران پیشوایی تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات دریافت می کنند، تصریح کرد: در حال حاضر کشاورزان با مشکلاتی در دریافت تسهیلات مواجه هستند و استعلامات متعدد برای ارزش گذاری زمین به عنوان وثیقه مستلزم مساعدت و روان سازی بیشتر است.

انتهای پیام/ح/پ/س

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha