قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توافق کویت و عراق درباره آرام سازی اوضاع منطقه

معاون وزیر خارجه کویت با اشاره به اهمیت تلاش های قطر برای آرام سازی اوضاع منطقه، از توافق کویت و عراق در این باره خبر داد.

توافق کویت و عراق درباره آرام سازی اوضاع منطقه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «خالد الجارالله» معاون وزیر خارجه کویت امروز سه شنبه سفر «نجاح الشمری» وزیر دفاع عراق به کویت را مهم و در راستای هماهنگی دو کشور خواند.

الجارالله در جمع خبرنگاران به تلاش های قطر برای آرام سازی اوضاع منطقه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که تلاش های برای سروسامان دادن به اوضاع عراق، لبنان و یمن صورت گیرد.

او گفت که تأکید ما بر آرام سازی، گفت وگو و راه حل های مسالمت آمیز برای حل هر گونه اختلافات و منازعاتی است که ممکن است در جهان عرب پیش آید.

طبق گزارش وبگاه «السومریه نیوز»، الجارالله تصریح کرد که سفر وزیر دفاع عراق به کویت همچنین با هدف بررسی مسائل مربوط به مرزهای دو کشور بوده است و در این باره «توافقاتی بین دستگاه های دفاعی و امنیتی عراق و کویت وجود دارد و در نتیجه اوضاع مرزها مطمئن است».

وزیر دفاع عراق روز یکشنبه وارد کویت شده است و تا کنون با شماری از مقامات این کشور از جمله «احمد منصور الأحمد الصباح» معاون نخست وزیر و وزیر دفاع کویت دیدار و درباره پاره ای از مسائل مشترک دو کشور گفت وگو کرده است.

معاون وزیر خارجه کویت همچنین به اهمیت تلاش های قطر برای آرام سازی اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت که برادران ما در قطر تحرکات، روابط و تماس های فعالی دارند و دائما پویا هستند و طبیعی است که شاهد تماس ها و سفرهای آن ها به ایران، عراق و دیگر نقاط باشیم و این طبیعت دیپلماسی پویای قطر است و تعجبی ندارد.

در همین ارتباط «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر روز دوشنبه(دیروز) در سفری به کویت با مقامات این کشور دیدار کرد و در حساب توئیتری خود نوشت که در دیدار با «صباح الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت پیام «تمیم بن حمد آل ثانی» همتای قطری را به او ابلاغ کرده است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/م

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha