قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک کارشناس حوزه فرهنگی:

حج محلی برای حل معضلات جهان اسلام و فرصت سازی است

حجت الاسلام ملک محمدی با تأکید ضرورت استفاده از حج برای وحدت گفت:در حج باید فرصت سازی کرده و تاریخ ساز باشیم و معضلات جهان اسلام را با استفاده از ظرفیت عظیم نیروی انسانی مسلمانان برطرف کنیم.

حج محلی برای حل معضلات جهان اسلام و فرصت سازی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، برنامه «بدون خط خوردگی» رادیو گفت و گو در خصوص دیدار مسئولان حج با رهبر معظم انقلاب اسلامی با حجت الاسلام ملک محمدی کارشناس حوزه فرهنگی به صورت تلفنی گفتگو کرد.

حجت الاسلام ملک محمدی در آغاز با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در همه مسائل جهان صاحب نظر است، گفت: ایشان در دیدار با مسئولان حج بر وحدت و استفاده از ظرفیت عظیم حج در جهت تألیف قلوب و استحکام بین امت اسلامی و شناختن دشمنان تاکید کردند. رهبر معظم انقلاب بر بصیرت افزایی و روشنگری در امت اسلامی و استفاده از ظرفیت حج در همه مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی تاکید کردند.

وی حج را یک کنگره جهانی حول کعبه معظم توصیف و اظهار کرد: اصل اجتماعی حج در یک زمان و مکان و با یک مناسک مشترک یک فرصت بزرگ است. همه مسلمانان با گرایش ها و گویش های مختلف و از نژادها و کشورهای گوناگون جهان، مانند پرندگان تشنه به کعبه پرواز می کنند و این فرصت حضور همزمان مسلمانان یک امر نیک است و این اجتماع و حرکت عظیم، یک صحنه شکوهمند است.

این کارشناس حوزه فرهنگی از ضرورت استفاده از مراسم حج برای وحدت گفت و اظهار کرد: متأسفانه بیشتر ما مسلمانان فرصت سوزی می کنیم اما در حج باید فرصت سازی کرده و تاریخ ساز باشیم و در حقیقت معضلات و مشکلات جهان اسلام را با تضارب افکار و اندیشه و استفاده از ظرفیت عظیم نیروی انسانی مسلمانان حل و برطرف کنیم. این نیروی انسانی با سطوح علمی و بینش های گوناگون، وقتی در کنار هم در یک نقطه جمع می شوند، می توانند هم معضلات در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی را بررسی کنند.

وی اشاره کرد: بعثه مقام معظم رهبری از تجربه بسیار درخشان در طول سال های گذشته برخوردار است و از بعثه های فعال در تحقق اهداف عالی حج و انجام منویات مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام ملک محمدی به مراسم برائت از مشرکین در مراسم حج اشاره و بیان کرد: روح، حقیقت و مغز حج و در واقع هدف واقعی حج، برائت از مشرکین و ظالمین است و اگر این نباشد، حج اسلام ناب است و آن حج، برای اسلام انگلیسی و آمریکایی است که هیچ ضرری برای مشرکین ندارد. اسلام ناب محمدی همان اسلامی است برائت از مشرکین مستتر در حقیقت حج است و منهای برائت، حجی نیز وجود ندارد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha