قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مشاور گوترش: آقای ترامپ؛ درباره ایران اشتباه می کنید / نمی توانید دستور ترور یک رهبر ایرانی را صادر و فکر کنید ما هم از آن حمایت خواهیم کرد

مشاور دبیرکل سازمان ملل با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، افزود: آقای ترامپ، شما درباره ایران اشتباه می کنید و در حال به خطر انداختن همه ما هستید. شما نمی توانید در کاخ سفید بنشینید و دستور ترور یک رهبر ایرانی را صادر کرده و فکر کنید که امری عادی است و ما هم از آن حمایت خواهیم کرد.

مشاور گوترش: آقای ترامپ؛ درباره ایران اشتباه می کنید / نمی توانید دستور ترور یک رهبر ایرانی را صادر و فکر کنید ما هم از آن حمایت خواهیم کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مشاور دبیرکل سازمان ملل گفت: کشورهای اروپایی در دفاع از توافق هسته ای به طور ناراحت کننده ای منفعلند.

به نقل از شبکه فرانس 24، جافری سکز مشاور دبیرکل سازمان ملل در گفت وگو با این شبکه درباره تنش های اخیر میان تهران و واشنگتن با اشاره به توافق هسته ای که هدف آن متوقف شدن برنامه هسته ای ایران و بازگرداندن روابط عادی بود، گفت: اروپا تا کنون از این توافق حمایت کرده است اما آمریکا تحت رهبری ترامپ به این توافق نه گفت. این وضعیت ما را به آستانه جنگ کشانده است.

سکز همچنین با اشاره به زمینه های تاریخی ایجاد تنش در روابط ایران و آمریکا مانند تجهیز عراق برای جنگ با ایران و تاثیر توافق هسته ای انجام شده در دولت پیشین آمریکا بر کاهش این تنش ها، اظهار کرد: ترامپ که متزلزل و خطرناک برای همگان و برای ما در آمریکا است، سعی کرد این توافق را از بین ببرد. رهبران اروپایی هم به طرز بسیاز ناراحت کننده ای در دفاع از توافق منفعل و بی اثر بوده اند.

او در ادامه بیان کرد: ایران تا حد زیادی در اثر تحریم های آمریکا تحت فشار بوده و اروپا هیچ کاری نکرده است و ایران تصمیم می گیرد که از توافق پیروی نکند. اروپا هم نه به ترامپ بلکه به ایران ابراز نارضایتی می کند و می گوید که باید از توافق پیروی کند، اما در واقع موضوع این است که اروپا باید بتواند به ترامپ بگوید که دست از زورگویی بردارد؛ بگوید که ما این توافق جهانی را با ایران می خواهیم و اگر تو نمی خواهی به خودت ارتباط دارد.

مشاور گوترش همچنین به سیاست یک جانبه آمریکا از جمله در باره خروج از توافق هسته ای ایران اشاره و آن را ناکارآمد تلقی کرد.

سکز در این راستا با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، افزود: آقای ترامپ، شما درباره ایران اشتباه می کنید و در حال به خطر انداختن همه ما هستید. شما نمی توانید در کاخ سفید بنشینید و دستور ترور یک رهبر ایرانی را صادر کرده و فکر کنید که امری عادی است و ما هم از آن حمایت خواهیم کرد.

او با اشاره به این که در وضعیت موجود ما به یک رویکرد جامع، آگاهانه و مشارکتی احتیاج داریم، رفتار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را یک زورگویی غیرقابل قبول خواند که بر خلاف منشور سازمان ملل، منافع اروپا و منافع جهان است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha