قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تروریست های ادلب برای هشتمین روز متوالی مانع خروج غیرنظامیان از گذرگاه ها شدند

تروریست ها راه های دسترسی غیرنظامیان به گذرگاه های انسانی در ادلب و جنوب حلب را برای هشتمین روز متوالی مسدود کردند. در همین حال ارتش سوریه ضمن گلوله باران مواضع تروریست ها آماده نبرد زمینی شده است.

تروریست های ادلب برای هشتمین روز متوالی مانع خروج غیرنظامیان از گذرگاه ها شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سرمای هوا در استان ادلب در شمال غرب سوریه، آرامشی نسبی را طی ساعات گذشته بر محورهای داغ درگیری در این منطقه حاکم کرده است و به دلیل بارش یکسره باران و مه گرفتگی شدید در منطقه، گروه های تروریستی تقریبا حرکت بزرگی برای نقض آتش بس نشان ندادند.

یک منبع میدانی به روزنامه الوطن گفت: «یگان های ناظر در منطقه صبح دیروز تحرکات تروریست ها در محور ابوجریف و الغدقه در شرق استان ادلب را زیر نظر گرفتند و به دنبال آن جنگنده های سوری آنها را هدف گرفت که منجر به وارد آمدن تلفاتی بر آنها شد».

این منبع سوری گفت: «ارتش با توپخانه خود تحرکات گروه های تروریستی جبهه النصره را در معره النعمان، معمر شورین، تلمنس، الغدقه و معصران در جنوب و جنوب شرق استان ادلب در هم کوبید».

جنگنده های روسی هم مواضع گروه های تروریستی در محورهای تبوجریف، الغدقه، حنتوین و بینین در شرق استان ادلب را بمباران کرد که منجر به وارد آمدن تلفات سنگین به نیروها و تجهیزات آنها شد.

در همین حال تروریست های جبهه النصره برای هشتمین روز متوالی مانع خروج غیرنظامیان به مناطق امن از طریق گذرگاه های انسانی در «الهبیط»، و «ابوالضهور» در شرق و جنوب استان ادلب و گذرگاه «الحضار» در جنوب استان حلب می شوند تا از آنها به عنوان سپر انسانی در مناطق استقرار خود استفاده کنند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد: «طرف های ذیربط دولت سوریه با همکاری یگان های ارتش سوریه همه امکانات را برای استقبال از غیرنظامیانی که تمایل به خروج از مناطق استقرار گروه های تروریستی دارند فراهم کرده است. اتوبوس ها در محل گذرگاه ها  مستقر هستند. خودروهای آمبولانس آماده انتقال بیماران است. مواد غذایی و دیگر مایحتاج فوری آنها هم تدارک دیده شده است؛ اما تروریست ها راه های منتهی به گذرگاه ها را مسدود کرده و جلوی خودروهایی که در حال انتقال خانواده هاست می گیرند و با تیراندازی آنها را به وحشت می اندازند».

جنگنده های سوری و روسی همچنین در محور غرب استان حلب مواضع تروریست ها در الشیخ علی، اطراف الجینه، عنجاره، شامیکو، عویجل و القاسمیه و ریف المهندسین، و همچنین البوابیه درجنوب استان حلب را بمباران کردند.

تروریست ها از غرب استان حلب به مناطق امن و مسکونی شهر حلب موشک و خمپاره پرتاب می کنند که اخیرا با کشته و زخمی شدن ده ها غیرنظامی همراه بود.

روزنامه سوری الوطن همچنین نوشت : «اخبار رسیده حاکی است یگان های بزرگ تر از ارتش سوریه به منطقه رسیده است و و آمادگی ها برای آغاز نبرد زمینی و پاکسازی کامل منطقه از تروریست ها جریان دارد».

از سوی دیگر نیروهای ترکیه ده ها خانواده تروریست ها و مزدورانش را که تحت امر آنکارا هستند در خانه اهالی شهر راس العین اسکان دادند. جایی که صاحبان آن در نتیجه حملات گروه های تروریستی در شمال استان الحسکه آنجا را ترک کردند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد: «ترکیه ۱۵۰۰ نفر از خانواده های مزدوران تروریست را در خانه های اهالی محله های الخرابات و الحوارنه در شهر رأس العین اسکان داد و این در حالی است که مردمی هم که هنوز در این شهر ساکن هستند از خشونت و تهدید تروریست ها و حامیانشان علیه غیرنظامیان شاکی هستند».

انتهای پیام/ص

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha