قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۱۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر خارجه لوکزامبورگ: باید دولت فلسطین را به رسمیت شناخت

وزیر خارجه لوکزامبورگ در سخنانی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا توصیه کرد دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

وزیر خارجه لوکزامبورگ: باید دولت فلسطین را به رسمیت شناخت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، وزیر خارجه لوکزامبورگ دوشنبه به اعضای اتحادیه اروپا توصیه کرد دولت فلسطین را به رسمیت بشناسند.

به نوشته وبگاه «العربی» «ژان آسلبورن» وزیر خارجه لوکزامبورگ در سخنرانی پیش از آغاز شورای روابط خارجی اروپا با توصیه به کشورهای اروپایی در به رسمیت شناختن دولت فلسطین گفت که این مسئله موجب پیشبرد فرایند صلح می شود.

پارلمان اروپا سال 2014 قطعنامه ای را در حمایت از دولت فلسطین به تصویب رساند. این در حالی است که گفت وگوها در سال های اخیر به رسمیت شناختن دولت فلسطین با تصرف غیرقانونی اراضی بیشتر در کرانه باختری از سوی رژیم صهیونیستی بی نتیجه مانده است.

سخنگوی اتحادیه اروپا نیز روز دوشنبه اقدامات رژیم صهیونیستی در خاک فلسطین را غیر قابل قبول خواند و از این رژیم خواست به قوانین بین المللی پایبند باشد. (جزئیات بیشتر)

 به نوشته وبگاه العربی، به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت فلسطین اشغالی نیز به مثابه نابودی چشم انداز شکل گرفتن دولت فلسطین است. از 195 کشور جهان، 135 کشور دولت فلسطین را به رسمیت می شناسند.

چندی قبل نیز وزیر خارجه سوئد ضمن حمایت از اقدام کشورش در به رسمیت شناخته شدن فلسطین، بر تداوم پشتیبانی از فلسطینی ها تاکید کرد. «مارگوت والستروم» وزیر خارجه سوئد در این باره گفت: «به تصمیم دولت سوئد در سال 2014 که دولت فلسطین را به رسمیت شناخت، افتخار می کنم.» (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha