قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۲۰۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خبر خوب| طلسم چندین ساله کم آبی سد شهیدرجایی ساری شکست/ احتمال سرریز شدن در بهار 99

سال های گذشته باتوجه به تنش های خشکی که در مازندران پشت سر گذاشتیم سطح منابع آبی استان ازجمله سدها و آب بندها به پایین ترین حد ممکن رسید و حتی برخی از مناطق اثری از آب بندان نبود، گویی در این مکان آب بندانی وجود نداشت.

خبر خوب| طلسم چندین ساله کم آبی سد شهیدرجایی ساری شکست/ احتمال سرریز شدن در بهار 99

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، طی سال های گذشته باتوجه به تنش های خشکی که در مازندران پشت سر گذاشتیم سطح منابع آبی استان ازجمله سدها و آب بندها به پایین ترین حد ممکن رسید و حتی برخی از مناطق اثری از آب بندان نبود، گویی در این مکان آب بندانی وجود نداشت.

 

نگرانی از خشکسالی و تنش آبی در مازندران که مردم همه چیز خود را از آب دارند تا حدی رسید که سال 97 برخی از شالیزارها در حسرت کشت سالی ماندند و زمین هایشات متروکه ماند.

اما در شرایطی که خشکسالی به سرعت پیش می رفت در روزهای پایانی سال 97 درپی بارندگی های سیل آسا که البته بدون خسارت هم نبود شرایط طور دیگری رقم خورد و تمام منابع آبی استان سیراب شدند.

 

ازجمله منابع آبی استان، سد شهیدرجایی ساری که بارندگی های خوب موجب شد طلسم چندین ساله آن بشکند و سال گذشته سرریز کند.

درحال حاضر نیز این سد از حجم ذخیره آبی خوبی برخوردار است و اگر بارندگی های تداوم داشته باشد بهار سال 99 سرریز خواهد شد.

 

وضعیت خوبی ذخیره آبی این سد باتوجه به اینکه در مسیر جاده دودانگه قرار دارد کشاورزان را به نسبت به سالی که پیش رو دارند دلگرم کرده و امیدوار هستند سال پررونقی را پیش رو داشته باشند.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران در این باره ، اظهار کرد:  درحال حاضر ذخیره آب سد شهیدرجایی ساری به ۱۲۲ میلیون مترمکعب است.

 

محمدابراهیم یخکشی با بیان اینکه حجم ذخیره آب در سد شهیدرجایی ۱۶۲.۵ میلیون مترمکعب است، افزود: این سد از سال ۷۶ احداث شده و تاکنون ۶ بار سرریز شده است.

وی در پایان گفت: درصورت ادامه بارش ها سد شهید رجایی ساری در بهار 99 سرریز می شود.

انتهای پیام/86034/ع

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha