قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بانک مرکزی: رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از ۱۰۰ هزار تومان اجباری است

رییس کل بانک مرکزی گفت: تراکنش های کارتی بالای ۱۰۰ هزار تومان بدون رمز دوم امکان پذیر نیست. اپراتورهایی که از USSD استفاه می کنند از بانک مرکزی تقاضا کرده اند که برای تراکنش های زیر ۱۰۰ هزار تومان اجازه داده شود که نیازی به رمز دوم یکبار مصرف نداشته باشد.

بانک مرکزی: رمز دوم پویا در تراکنش های بیش از ۱۰۰ هزار تومان اجباری است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالناصر همتی روز دوشنبه اعلام کرد: اپراتورهایی که از USSD استفاه می کنند از بانک مرکزی تقاضا کرده اند که برای تراکنش های زیر ۱۰۰ هزار تومان اجازه داده شود که نیازی به رمز دوم یکبار مصرف نداشته باشد.

وی افزود: درباره این موضوع با معاونت فناوری بانک مرکزی مذاکره شده است.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، قرار است که از امروز همه رمزهای دوم ایستا غیر فعال شده و بر این اساس، رمزهای دوم یکبار مصرف (پویا) اجباری در تراکنش های بدون حضور کارت بانکی، اجباری می شود.

کلاهبرداران اینترنتی می توانند با سوء استفاده از غفلت دارندگان کارت های بانکی، اطلاعات این کارت ها را (مانند تاریخ انقضا، کد اعتبارسنجی (CVV۲) و رمز دوم) را از طریق درگاه های پرداخت یا سایت های جعلی به سرقت ببرند.

برای مقابله با این سرقت ها، رمز دوم یکبار مصرف یا پویا با هدف افزایش امنیت تراکنش های بانکی و کاهش کلاهبرداری های آنلاین از جمله فیشینگ در پایان دی ماه اجرایی شده و رمزهای دوم ایستا (ثابت) غیرفعال می شود.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha