قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۵۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

آغاز مانور مشترک دریایی روسیه و ژاپن در دریای عرب

سخنگوی ناوگان دریای بالتیک ارتش روسیه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد که تعدادی از کشتی های جنگی این ناوگان امروز (دوشنبه) مانور مشترکی را با همراهی نیروی دریایی ژاپن در دریای عرب آغاز کردند.

آغاز مانور مشترک دریایی روسیه و ژاپن در دریای عرب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «رومان مارتوف» سخنگوی ناوگان دریای بالتیک ارتش روسیه با بیان اینکه این مانور، اولین رزمایش مشترک ناوگان روسی دریای بالتیک و نیروی دریایی ارتش ژاپن محسوب می شود، افزود: ناو «یاروسلاو مودری» و ناو هواپیمابر «یلنیا» از ارتش روسیه و ناوشکن «هاروسام» از ارتش ژاپن نیز به این رزمایش پیوسته اند.

تبادل اطلاعات میان دو ناوگان دریایی، تامین امنیت حمل و نقل دریایی، شبیه سازی کمک رسانی به کشتی های ربوده شده و پیاده کردن نیرو بر عرشه کشتی از اهداف رزمایش مشترک روسیه و ژاپن اعلام شده است.

از سوی دیگر «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن ابتدای هفته گذشته به عنوان بخشی از تلاش های توکیو برای کمک به کاهش تنش در منطقه، سفری پنج روزه به خاورمیانه داشت.

این سفر همزمان با اعزام پرسنل و تجهیزات «نیروهای دفاع از خود ژاپن» به خلیج عمان و بخشی از دریای عرب برای کمک به امنیت حمل و نقل دریایی از طریق ارتقاء قابلیت های جمع آوری اطلاعات صورت گرفت.

حضور نظامی ژاپن در منطقه شامل اعزام یک شناور، یک هواپیمای گشتی نیروهای دفاعی به همراه ۲۶۰ پرسنل به دریای عمان و تنگه باب المندب می باشد.

مناطق محل انجام این ماموریت نیز محدود به خلیج عمان و تنگه باب المندب است که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می کند.

تنگه هرمز با توجه به انتقاد ایران از ابتکار ائتلاف دریایی ایالات متحده از مناطق محل ماموریت مستثنی شده است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha