قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

طرح ملی دادرس در ۱۳ مدرسه استثنایی کردستان اجرا می شود

استان ها کردستان سنندج رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از اجرای طرح ملی دادرس (دانش آموز آماده برای روزهای سخت) در ۱۳ مدرسه استثنایی این استان خبر داد.

طرح ملی دادرس در ۱۳ مدرسه استثنایی کردستان اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خلیل رنجبر روز دوشنبه اظهار داشت: این طرح با همکاری هلال احمر و با هدف ارتقای مهارت های امدادی، آماده سازی دانش آموزان با نیازهای ویژه و کاهش آسیب های ناشی از مخاطرات در روزهای سخت اجرا می شود.

وی افزود: در اجرای طرح ملی دادرس، عملیات امداد و کمک های اولیه با هدف توانمندسازی در حوزه فعالیت های اجتماعی به بیش از ۱۶۰ دانش آموز با نیاز ویژه دختر و پسر متوسطه دوره اول پیش حرفه ای در ۹ شهرستان و منطقه تابعه ارائه خواهد شد.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه این طرح امسال در ۱۳ مدرسه متوسطه دوره اول پیش حرفه ای اجرا می شود، اضافه کرد: در حال حاضر این طرح در برخی از مدارس مجری آغاز و در برخی دیگر نیز بزودی آغاز می شود.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان دختر و پسر شاغل به تحصیل در این مدارس، با کسب مهارت و آموزش های امدادی برای روزهای سخت آماده می شوند، یادآور شد: در قالب این طرح، مهارت هایی از جمله پناه گیری و خروج اضطراری، اطفای حریق، حمل مصدوم، احیای قلبی و ریوی، چادرزنی، شکسته بندی، آتل بندی، پانسمان و بانداژ به دانش آموزان با نیازهای ویژه آموزش داده می شود.

رنجبر تاکید کرد: اجرای این طرح در مدارس این فرصت را فراهم می آورد تا با افزایش سطح توانمندی ها، مهارت های امدادی، تقویت علم و دانش امدادی دانش آموزان برای تقویت تاب آوری آن ها در جامعه فعالیت شود.

وی گفت: آمادگی بیشتر در برابر حوادث ناگوار از اهداف اجرای این طرح است و تلاش می شود تا در صورت بروز حوادث و بلایای طبیعی، افرادی که آموزش های مورد نیاز را فرا گرفته اند، بتوانند امدادرسانی کنند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان افزود: آموزش های طرح دادرس به سمتی حرکت می کند تا دانش آموزان قدرت مدیریت بحران در روزهای سخت و غیرعادی را داشته باشند و براساس آموخته های خود بتوانند در روزهای سخت به مقابله با حوادث ناگوار پرداخته و هوشمندانه اقدام کنند.

در سال تحصیلی جاری هشت هزار دانش آموز با نیازهای ویژه (استثنایی) در مدارس عادی و مراکز آموزشی ویژه استان مشغول به تحصیل هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha