قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۳۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرملین: دیدار حفتر با پوتین در جدول کاری وی قرار ندارد/ ارزیابی ما از نشست برلین مثبت بود

کاخ کرملین امروز (دوشنبه) اعلام کرد، سفر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به روسیه هنوز مشخص نیست و دیدار وی با رئیس جمهوری روسیه در جدول کاری این هفته پوتین قرار ندارد.

کرملین: دیدار حفتر با پوتین در جدول کاری وی قرار ندارد/ ارزیابی ما از نشست برلین مثبت بود

به نقل از روسیاالیوم، دیمیتری پسکوف، سخنگوی نهاد ریاست جمهوری روسیه به روزنامه نگاران گفت، در جدول کاری این هفته ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه هیچ دیدار برنامه ریزی شده ای با خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی وجود ندارد.

وی در پاسخ به این سؤال که گزارش ها حاکی از آن است که حفتر قصد دارد امروز وارد مسکو شود، گفت: ما اطلاعی نداریم و در صورت به دست آوردن اطلاعاتی، اعلام خواهیم کرد. سفر حفتر طی روزهای آتی به مسکو هنوز مشخص نیست.

پیش از این کرملین اعلام کرده بود، حفتر ۱۷ ژانویه پیامی به پوتین ارسال و در آن از ابتکارعمل روسیه برای برگزاری مذاکراتی در مسکو با هدف برقراری صلح در لیبی حمایت و تأکید کرده بود که آماده پذیرش دعوت روسیه و سفر به این کشور برای ادامه مذاکره است.

همچنین پسکوف گفت: کرملین نتایج کنفرانس برلین پیرامون لیبی را که روز یکشنبه برگزار شد، مثبت ارزیابی کرد. این نتایج گامی مهم در مسیر دستیابی به حل و فصل مورد نظر است و تلاش ها با استناد به این گام با نظارت سازمان ملل ادامه خواهد داشت.

سخنگوی کرملین همچنین گفت، میخائیل میشوستین، نخست وزیر جدید روسیه هنوز به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره دیدگاهش برای ساختار و ترکیب دولت جدید اطلاع رسانی نکرده است اما هنوز برای این مساله زمان وجود دارد.

پسکوف در پاسخ به اینکه آیا ساختار و ترکیب کابینه جدید از سوی میشوستین ارائه شده است، گفت: چنانچه چنین گزارشی منتشر شود، درباره آن اطلاع رسانی می شود. مهلت آن هنوز به پایان نرسیده است.   

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha