قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همدان ۲۹ روز را با هوای آلوده سپری کرد

معاون فنی اداره کل محیط زیست همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون هوای استان همدان ۲۹ روز آلوده بوده است.

همدان ۲۹ روز را با هوای آلوده سپری کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از همدان، عادل عربی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آلودگی هوا در سه سال گذشته کاهش معناداری داشته است اظهار کرد: در سال ۹۶ تعداد روزهای آلوده شهرستان همدان ۴۱ روز، سال گذشته ۲۴ روز و در سال جاری به ۲۸ روز رسیده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در سطح استان ۵۵ روز آلوده شناسایی شده است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون هوای استان همدان ۲۹ روز آلوده بوده است.

معاون فنی اداره کل محیط زیست همدان در ادامه اضافه کرد: آلودگی هوا در شهرهای بزرگ به خصوص همدان در نیمه دوم سال رخ می دهد که ناشی از احتراق سوخت های فسیلی و سوخت نفت گاز به صورت غیراستاندارد است.

وی به دلایل افزایش آلودگی هوا در همدان در نیمه دوم سال اشاره کرد و گفت: سرمای زودهنگام سال جاری و افزایش مصرف وسایل گرمازا به ویژه موتورخانه ها در ساختمان اداری، آموزشی، درمانی و مجتمع های مسکونی از دلایل مهم این آلودگی بوده است.

عربی با بیان اینکه افزایش تعداد خودروهای شخصی نسبت به سال های گذشته از دیگر دلایل آلودگی هوا در سال جاری است تصریح کرد: افزایش ساعت روشن ماندن اتوبوس های شهری برای گرم نگه داشتن موتور و بخاری وسیله نقلیه در آلودگی هوا تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه پلیس راهور بر معاینه فنی خودروها نظارت دارد خاطرنشان کرد: پلیس راهور همدان در تلاش است به سامانه «سیمفا» متصل شود تا معاینه فنی خودروها به صورت الکترونیکی رصد شود.

معاون فنی اداره کل محیط زیست همدان  با بیان اینکه رصد معاینه فنی خودروها در کاهش میزان آلودگی استان صد درصد تاثیرگذار است افزود: آنچه منجر به حساسیت آلودگی هوا در استان شد عدم تعطیلی مدارس بوده که با هماهنگی های دستگاه های متولی صورت گرفت.

انتهای پیام/89033/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha