قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۲۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بررسی تشخیص ناهنجاری جنین در کنگره تصویربرداری بیماری های زنان

استان ها خوزستان اهواز – – دبیرعلمی یازدهمین کنگره تصوبرداری بیماری های زنان در نشست اطلاع رسانی این رویداد علمی گفت: آخرین روش های تشخیص آنومالی های (ناهنجاری) جنین در سه ماهه اول،…

بررسی تشخیص ناهنجاری جنین در کنگره تصویربرداری بیماری های زنان

احمد سلطانی شیرازی دوشنبه در جمع خبرنگاران در سرسرای اداری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: یازدهمین کنگره تصوبرداری بیماری های زنان در روزهای دوم تا چهارم بهمن ماه با همکاری گروه رادویولوژی و زنان دانشگاه علوم پزشکی اهواز، انجمن رادیولوژی خوزستان و ایران و دانشگاه های علوم پزشکی کشور درسرسرای شهدای دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار می شود.

وی افزود: نقش تصویربرداری و مراقبت های زنان در بارداری ، ارزیابی سلامت جنین، تشخیص، درمان و پیشگیری به منظور بررسی صحیح آنومالی های (ناهنجاری ها) جنین برای تشخیص بیماری ها از جمله با منشا ژنتیکی و کروموزومی از جمله محورهای اصلی این کنگره است.

سلطانی شیرازی تشخیص ناهنجاری های جنینی با MRI برای تشخیص نهایی، بررسی بیماری هایی از جمله آندومتریوز که در زنان باعث درگیری سیستم مثانه، ادرار و قسمت های عمده لگن می شود، تومورهای تخمدان، اختلال کنترل ادرار، رادیولوژی مداخله ای که رادیولوژیست ها علاوه برتشخیص درحیطه درمان نیز ورود می کنند و درمان فیبروم های رحمی  را از جمله محورهای مورد بررسی دراین رویداد برشمرد.

این متخصص رادیولوژی ادامه داد: روش جدیدی که به تازگی در جهان رایج شده، استفاده از امواج سونوگرافی به صورت نقطه ای و متمرکز با کنترل MRI برای درمان فیبروم رحمی است که اولین بار در این کنگره مطرح می شود.

فیبروم رحمی به معنی رشد بیش از اندازهٔ بافت رحم در زنان در سن باروری است.

وی گفت: هر جنین با آنومالی مغزی یا جسمی می تواند هفت میلیارد ریال هزینه تا پایان عمر به جامعه تحمیل کند.

سلطانی شیرازی اضافه کرد: در این کنگره حدود ۳۰ سخنرانی و تعدادی پنل و کارگاه اجرا می شود.

دبیرعلمی یازدهمین کنگره تصوبرداری بیماری های زنان بیان کرد: در کارگاه آموزشی ضایعات قلب جنین توسط اکوکاردیوگرافی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی ادامه داد: نمایشگاه جانبی آخرین دستاوردهای تکنولوژی از نمایندگان رسمی ۱۵ شرکت خارجی از کشورهای اروپایی، ژاپن و یا آمریکا نیز از جمله دیگر برنامه هاست و در این کنگره از دانشگاههای علوم پزشکی شیراز، تهران، مشهد و تبریز حضور می یابند.

لزوم راه اندازی مرکز جامع سرطان در خوزستان

سلطانی شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم راه اندازی مرکز جامع سرطان در خوزستان اشاره کرد..

این متخصص رادیولوژی گفت: استانی مانند خوزستان که با معضلاتی همچون آلودگی هوا و ریزگردها مواجه است ، نیاز به راه اندازی یک مرکز پیشگیری  و درمان تخصصی درانی حوزه دارد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha