قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۱۰۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شکایت از شهردار منطقه ۲ تهران به اتهام «شروع به قتل» +عکس

ساکنان یک مجتمع واقع در مرزداران تهران از شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران به اتهام "شروع به قتل" شکایت کردند.

شکایت از شهردار منطقه ۲ تهران به اتهام «شروع به قتل» +عکس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: ساکنان یک مجتمع واقع در مرزداران تهران از شهردار منطقه ۲ شهرداری تهران به اتهام "شروع به قتل" شکایت کردند.

غزال زارعی؛ وکیل شکات با اعلام این خبر گفت: ماجرا مربوط به یک گودبرداری رها شده در منطقه مرزداران است که سال ۹۳ عملیات اجرایی آن آغاز شد، اما اکنون که پنج سال می گذرد همین طور رها شده است و هر لحظه خطر ریزش ساختمان های مجاور این گود وجود دارد.

این وکیل دادگستری افزود: به دنبال پیگیری های صورت گرفته از سوی اهالی ساختمان های مجاور گود مزبور، هفتم اسفند سال ۹۷ حسن زاده معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران و سرپرست دادسرای ناحیه ۲۷ دستور رفع خطر از این گود و پُر کردن آن را صادر کرد، اما اکنون که نزدیک به یکسال می گذرد هیچ اقدامی از سوی شهرداری به عمل نیامده است؛ ضمن اینکه ملکی که در آن گودبرداری انجام شده، با ۱۷ مورد دستور بازداشت رو به روست.

زارعی اضافه کرد: با توجه به اینکه شهردار منطقه به رغم وجود دستور قانونی، عالماً و عامداً از انجام وظیفه خود خودداری کرده است، عدم اقدام فوری موجب بروز خطری قریب الوقوع می شود که قطعاً این فعل شهرداری، نوعاً و غالباً کشنده است.

وکیل شکات گفت: نکته دیگر اینکه در همین مدت، گود مزبور حرکت داشته و به نظر می رسد دادستان علاوه بر رسیدگی به شکایت ساکنان مجتمع مجاور گود مبنی بر «تمرد شهردار منطقه از اجرای دستور مقام قضایی و شروع به قتل»، در راستای صیانت از حقوق عامه که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و رئیس قوه قضائیه بوده، به موضوع ورود کند.

وی اضافه کرد: نکته جالب اینجاست که بعد از گزارش مورخ ۱۸ تیر ۹۸ خبرگزاری تسنیم، برنامه «در شهر» نیز در محل حضور یافت و در آن برنامه، شهردار منطقه قول داده که تا یک ماه دیگر نسبت به رفع خطر از این گود اقدام کند، اما هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

زارعی گفت: به نظر می رسد مسئولان باید هر چه سریعتر نسبت به رفع خطر از گود مزبور اقدام کنند تا شاهد حوادث مشابهی که در سال های گذشته رخ داده و اظهار تاسف مسئولان نیز سودی نداشته، نباشیم.

به گزارش تسنیم، شرکت گودبردار نیز نامه ای به استانداری تهران نوشته و ضمن فاقد امنیت خواندن گود مزبور، اعلام کرده که بالغ بر ۲ سال از خاتمه عمر مفید سازه های این گود گذشته است و امنیت ساختمان های مجاور گود به ویژه مجتمع نگین آسمان در خطر جدی قرار دارد.

بیشتر بخوانید

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha