قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تشکیل تیم ملی پارا وزنه برداری بانوان بعد از توکیو

سرپرست انجمن پاراوزنه برداری از تشکیل تیم ملی وزنه برداری زنان معلول بعد از پارالمپیک 2020 توکیو خبر داد و گفت: هدف گذاری ما از تشکیل تیم ملی وزنه برداری زنان حضور در بازیهای پاراآسیایی 2022 چین است.

تشکیل تیم ملی پارا وزنه برداری بانوان بعد از توکیو

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمدرضا میرشفیعی ، پس از برگزاری نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری بانوان معلول اظهار کرد: نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور وزنه برداری بانوان با حضور 87 ورزشکار از 19 استان برگزار شد که استقبال زنان از این رشته برخلاف تصور قابل توجه و راضی کننده بود.

وی درباره لباس زنان وزنه بردار و این که آیا نوع پوشش آنها برای حضور در مسابقات مورد تایید است یا خیر؟ گفت: نوع لباس طراحی شده برای زنان وزنه بردار برای شرکت در مسابقات داخلی مورد تایید است و مشکل خاصی ندارد. اما برای شرکت در مسابقات برون مرزی باید مورد تایید کمیته بین المللی پارالمپیک قرار بگیرد. به همین خاطر قرار است مسابقات بعدی زنان با حضور نماینده IPC برگزار شود تا نوع پوشش آنها برای شرکت در تورنمنت های برون مرزی نیز مورد بررسی قرار بگیرد و مجوز لازم را کسب کند.

سرپرست انجمن پارا وزنه برداری همچنین پیرامون این پرسش که تیم ملی وزنه برداری زنان چه زمانی تشکیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: با توجه به این که نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشور بانوان را با هدف استعدادیابی برگزار کردیم تصمیم داریم نفرات اول تا سوم این مسابقات را در سال آینده به اردوهای تدارکاتی دعوت کنیم تا پس از بررسی این استعدادها و افزایش رکوردها، برترین ها را به تیم ملی که بعد از پارالمپیک 2020 توکیو تشکیل خواهد شد، دعوت کنیم.

میرشفیعی در پایان اضافه کرد: هدف گذاری ما از تشکیل تیم ملی بانوان وزنه بردار حضور در بازیهای پاراآسیایی 2022 چین است تا همزمان با اعزام تیم مردان به مسابقات، تیم زنان را نیز اعزام کنیم تا در بحث امتیاز تیمی، دیگر لطمه ای به تیم ما وارد نشود.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha