قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

جریمه سنگین بیرون انداختن ته سیگار از خودرو در استرالیا

رانندگان استرالیایی در صورت پرت کردن ته سیگارهای خود از خودرو به بیرون اکنون ممکن است با جریمه هایی تا ۱۱ هزار دلار مواجه شوند.

جریمه سنگین بیرون انداختن ته سیگار از خودرو در استرالیا

 مجازات جدیدی که روز جمعه در ایالت "نیو ساوت ولز" به مرحله اجرا گذاشته شد می تواند برای دیگر سرنشینان خودرو نیز در صورت پرت کردن سیگار از خودرو به بیرون اعمال شود و مبلغ جریمه برای دیگر سرنشینان خودرو ۱۳۲۰ دلار خواهد بود.

این جریمه سنگین در صورتی اعمال می شود که فرد تخلف را در روزهای ممنوعیت کامل آتش افروزی مرتکب شود که در شرایط نامساعد آب و هوایی اعلام شده و شامل ممنوعیت روشن کردن آتش در فضاهای باز یا هر گونه فعالیت دیگری می شود که احتمال آتش سوزی را در پی داشته باشد. با این حال هنوز مبلغ جریمه در روزهایی که ممنوعیت کامل آتش افروزی اعلام نشده، مشخص نشده است.

اعمال این جریمه ها در روزهایی در نظر گرفته شده که آتش سوزی های طبیعی گسترده در سراسر استرالیا، خسارات بسیاری وارد کرده است.

طبق اعلام رسانه های داخلی استرالیا، در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از ۲۰۰ نفر در حال پرتاب سیگار روشن از خودروی خود در ایالت نیو ساوت ولز دستگیر شده اند. رئیس خدمات آتش نشانی این ایالت ضمن تشکر از این اقدام دولت، پرت کردن ته سیگارهای روشن از خودروها را یکی از رفتارهای خطرناک برای امنیت آتش نشانان داوطلب تعریف کرده است.

علاوه بر جریمه نقدی، متخلفان در روزهای ممنوعیت کامل آتش سوزی ۱۰ امتیاز منفی نیز روی گواهینامه های خود دریافت می کنند و این میزان برای روزهایی که ممنوعیت اعلام نشده پنج امتیاز منفی خواهد بود.

این نخستین جریمه از این دست است که در ایالت "نیو ساوت ولز" اعمال می شود. این ایالت واقع در جنوب شرقی استرالیا در آتش سوزی های اخیر این کشور دچار خسارات گسترده ای شده است.

بیش از ۱۵ میلیون هکتار زمین در سراسر کشور از بین رفته، دست کم ۲۵ نفر کشته و تصور می شود بیش از یک میلیارد حیوان جان خود را از دست داده باشند. به گفته یک کارشناس محیط زیست در دانشگاه سیدنی برآوردها حاکی از آن است که بیش از ۸۰۰ میلیون از این حیوانات تلف شده در ایالت "نیو ساوت ولز" بوده اند.

بنا بر گزارش ای بی سی نیوز، آتش سوزی های اخیر استرالیا در سپتامبر ۲۰۱۹ میلادی آغاز شد و پیش بینی می شود دست کم برای چند هفته آینده ادامه یابد، اگرچه بارندگی های شدید این هفته موجب اطفا و کاهش برخی از این آتش سوزی ها شده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha