قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۴۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

محققان استنفورد از تمام کارهایی که در تلفن خود انجام می دهید اسکرین شات می گیرند

یک مطالعه جدید که توسط استنفورد انجام شده است، قصد دارند درک کند که چگونه استفاده مردم از فناوری بر رفاه آنها تأثیر می گذارد. درواقع محققان می خواهند بین همه روشهای مختلفی که مردم از یک پلتفرم واحد استفاده می کنند ، مانند فیس بوک بررسی گسترده انجام دهند.

محققان استنفورد از تمام کارهایی که در تلفن خود انجام می دهید اسکرین شات می گیرند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یک مطالعه جدید که توسط استنفورد انجام شده است، قصد دارند درک کند که چگونه استفاده مردم از فناوری بر رفاه آنها تأثیر می گذارد. درواقع محققان می خواهند بین همه روشهای مختلفی که مردم از یک پلتفرم واحد استفاده می کنند ، مانند فیس بوک بررسی گسترده انجام دهند.

پژوهشگران به جای اتکا به گزارشگری کاربران، یک برنامه ایجاد کردند که  هر پنج ثانیه یک عکس از صفحه تلفن هوشمند کاربران می گیرد و آنها امیدوارند که در نهایت هر ثانیه عکس بگیرند.

به گفته محققان استنفورد این پروژه ، همانطور که در بررسی فناوری MIT شرح داده شده است ، با گرفتن عکس از دستگاه های شرکت کنندگان در فواصل پنج ثانیه، زمان وابستگی کاربران به گوشی مطالعه خواهد شد. نویسندگان درباره این پروژه نوشتند: "نقشه برداری از عملکرد انسانی می تواند بخشی مهم و اساسی از راه حل ها و تئوری ها در مورد چالش های اجتماعی درگیر رسانه ها باشد. از اخبار جعلی گرفته تا اعتیاد به تلفن های هوشمند و شبکه های اجتماعی و سلامت روان."

همانطور که محققان در Nature نوشتند ، هزاران مطالعه که اثرات زمان روشن بودن صفحه نمایش و شبکه های دیجیتالی را بررسی کرده اند با درخواست از شرکت کنندگان برای گزارش رفتار خود محدود شده اند و تفاوتی بین فعالیت های مختلف آنها وجود ندارد. آنها می گویند که هیچ کس واقعاً نمی داند که افراد در صفحه های خود چه چیزی را مشاهده می کنند ، و این باعث می شود بیشتر تحقیقات در مورد این موضوع "ناقص ، نامربوط یا اشتباه" باشد.

داشتن تصویری از یک وسیله شخصی که هر 5 ثانیه از آن گرفته می شود ، ممکن است تهاجمی به نظر برسد ، اما محققان امیدوارند نگاه مکرر به آنچه در صفحه نمایش شرکت کنندگان در مطالعه وجود دارد، مفید باشد.

 

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha