قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کشته شدن نزدیک به ۱۰۰ تن در حملات گروه های مسلح با استفاده از سلاح های نانو در ادلب

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، در جریان حملاتی که گروه های مسلح سوری از ۱۶ ژانویه با استفاده از سلاح های ناتو انجام دادند، ۴۷ نظامی و ۵۱ غیر نظامی جان خود را از دست داده اند.

کشته شدن نزدیک به ۱۰۰ تن در حملات گروه های مسلح با استفاده از سلاح های نانو در ادلب

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یوری بورینکوف، رئیس مرکز آشتی روسیه در سوریه (حمیمیم) امروز (یکشنبه) با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: از تاریخ ۱۶ ژانویه سال جاری میلادی پایگاه های نیروهای وابسته به دمشق در منطقه کاهش تنش ادلب ۱۶ بار هدف حملات گروه های مسلح قرار گرفتند. همچنین گروه های تروریستی در همین مدت ۲۵۳ بار شهرها و شهرک های این منطقه را هدف قرار دادند.

این مسئول روس تاکید کرد: شرایط منطقه ادلب از مه ۲۰۱۹ شاهد چنین تنش هایی نبوده است و حملات گروه های مسلح از ۱۶ ژانویه تاکنون منجر به کشته شدن ۴۷ نظامی سوری و زخمی شدن ۷۷ تن دیگر از آنها و نیز کشته شدن ۵۱ غیرنظامی و زخمی شدن ۱۱۶ غیر نظامی دیگر شده اند.

وی افزود: این گروه های مسلح پیش از این از سلاح ها و مهمات دست ساز استفاده می کردند اما در حال حاضر به استفاده از سلاح ها و مهمات نظامی ای که منبع آنها کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی هستند، روی آورده اند.

در طول ۲۴ ساعت گذشته مرکز حمیمیم ۶۵ مورد حمله گروه های مسلح در منطقه کاهش تنش ادلب را رصد و ثبت کردند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: امروز افزایش تنش ها مانع از خروج غیرنظامیان از منطقه ادلب از طریق گذرگاه های ایجاد شده توسط نیروهای سوری شد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha