قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۳۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

۶ هسته نوآور در مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز پذیرش شدند

استان ها خراسان رضویمشهد مدیر مرکز نوآوری و شتابدهی ترشیز از پذیرش ۶ هسته نوآور در این مرکز خبر داد.

۶ هسته نوآور در مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز پذیرش شدند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، دکتر مجید عاقل شامگاه یکشنبه در نشستی خبری اظهار داشت: مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز اگر چه مجوز خود را در سال ۹۵ اخذ کرد اما امسال با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با اختصاص فضایی به مساحت ۵۵۰ متر مربع و تخصیص اعتبار مورد نیاز و تجهیز آن به طور جدی فعالیت خود را آغاز کرد.

وی افزود: این مرکز در اولین اقدامات ضمن برگزاری دو همایش برای آشنایی صاحبان کسب و کارهای کوچک نوپا با حمایت های مالی صندوق پژوهش و فناوری و همچنین آشنایی با مفاهیم استارتاپ و فعالیت‎های نوآورانه  هم اکنون در حال عقد قرارداد استقرار و انجام حمایت های لازم از دو هسته نوآور در حوزه کشاورزی  و صنعت است.

وی ادامه داد: در این مرکز یک تیم درخصوص ساخت دستگاه پوست گیر دانه کینوا در مرحله ثبت اختراع قرار دارد و اقدامات مورد نیاز در دست انجام است و تیمی دیگر در زمینه آب پیمای غواصی ثبت اختراع خود را انجام داده و با کمک و حمایت مرکز نوآوری سایر اقدامات خود را در زمینه تجاری سازی و تکمیل محصول اولیه پیگیری می کند.

عاقل افزود: در حال حاضر بررسی ها در زمینه فعالیت چهار هسته نوآور دیگر نیز در حال انجام است و دراین مدت ۲۵ طرح درخواست حمایت از مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز اعلام وصول شده که با بررسی های انجام شده ۱۰ طرح، شرایط حداقلی برای حمایت را داشته اند که در شورای راهبری مورد بررسی قرار گرفته که جهت بررسی های بیشتر به داوران ارجاع گردیده است.

وی با ابراز خرسندی از این که مرکز آموزش عالی کاشمر از جمله معدود دانشگاه های خراسان رضوی است که توانسته با حمایت معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری زمینه فعالیت مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز را فراهم آورد.

مدیر مرکز نوآوری و شتاب دهی ترشیز گفت: در ادامه فعالیت های این مرکز قصد داریم پروژه برگزاری رویداد  استارتاپ ویکند ترشیز را با محوریت رفع مشکل فرآوری، بسته بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی اجرایی کنیم.

عاقل افزود: ظرفیت های منطقه در زمینه تولید محصولات کشاورزی متنوع اعم از انگور، بادام، پسته، انار و لزوم گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی و فرآوری محصولات کشاورزی و بسته بندی و بازایابی و فروش آنها که تاکنون مورد غفلت قرار گرفته است برگزاری استارتاپ ویکند ترشیز را با محوریت رفع مشکل فرآوری، بسته بندی و بازاریابی محصولات کشاورزی دارای اهمیت ویژه ای کرده است که کمک زیادی به رونق اقتصادی منطقه ترشیز خواهد نمود.

وی ادامه داد: محورهای این رویداد استارتاپی  از جمله نگهداری و انبارداری محصولات کشاورزی، طراحی و بهینه سازی سامانه های فرآیندی فرآوری، افزایش ماندگاری محصولات، سلامت غذایی در تولید محصولات کشاورزی، جداسازی، درجه بندی، بسته بندی و کنترل کیفیت فناوریهای نوین در صنایع تبدیلی، سلامت و ارزش غذایی، کاهش ضایعات و پسماندهای صنایع غذایی و کشاورزی، مشاغل خانگی و محصولات کشاورزی، بسته بندی محصولات کشاورزی ارگانیک و طراحی بسته بندی محصولات است.

عاقل گفت: این رویداد از روز چهارشنبه ۱۴ اسفند تا عصر روزجمعه ۱۶ اسفند ماه ۹۸ در کاشمر برگزار می شود  و متقاضیان شرکت در رویداد می توانند با مراجعه به سایت رویداد به نشانی www.torshizsw.ir از سایر جزئیات رویداد مطلع گردیده و ثبت نام کنند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha