قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۳۰۰۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همتی: در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد/ بانک مرکزی بر این بازار مسلط است

رییس کل بانک مرکزی گفت: در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد و بانک مرکزی بر این بازار مسلط است. وی افزود: برای بهبود وضعیت بازار پول نیز سیاست عملیات بازار باز در حال اجرا است؛ اگرچه طی ۴۰ سال گذشته به دلیل شرایطی خاص این سیاست در کشور اجرایی نشد اما با یک سال کار مداوم و دریافت مجوز از نهادهای قانونی آیین نامه ها و ضوابط آن آماده شده است.

همتی: در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد/ بانک مرکزی بر این بازار مسلط است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش خانه ملت، عبدالناصر همتی یکشنبه در حاشیه نشست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در جلسه امروز گزارش کاملی از سیاست های ارزی و پولی بانک مرکزی شامل عملیات بازار باز، طرح گام و بازار متشکل ارزی ارائه شد.

بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است

همتی با بیان اینکه در حال حاضر بازار ارز ثبات خوبی دارد و بانک مرکزی بر این بازار مسلط است، افزود: برای بهبود وضعیت بازار پول نیز سیاست عملیات بازار باز در حال اجرا است؛ اگرچه طی ۴۰ سال گذشته به دلیل شرایطی خاص این سیاست در کشور اجرایی نشد اما با یک سال کار مداوم و دریافت مجوز از نهادهای قانونی آیین نامه ها و ضوابط آن آماده شده است.

عضو کابینه دوازدهم درباره تاثیر عملیات بازار باز بر وضعیت بازار پول کشور، عنوان کرد: با اجرای سیاست عملیات بازار باز به جای اینکه نرخ سود به صورت دستوری در سیستم پولی تعیین و بی هدف به دنبال کنترل تورم باشیم، تورم به صورت هدفمند تعیین شده و بر مبنای این نرخ، سود کوتاه مدت بانکی مشخص می شود.

رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: از طریق خرید و فروش اوراق اسلامی - که توسط خزانه داری کل کشور منتشر و توسط بانک ها خریداری شده - حجم پول را تغییر داده و نرخ سود کوتاه مدت بانکی مورد نظر تعیین می شود.

اجرای عملیات بازار باز زمانبر است

همتی ادامه داد: عملیات بازار باز، ابزارِ مهمِ سیاست پولی است که بانک های مرکزی در تمام دنیا در حال اجرای آن هستند. امیدوارم ما نیز بتوانیم به تدریج این سیاست را در ایران اجرایی کنیم البته اجرای آن زمانبر است.

نظر رییس کل بانک مرکزی درخصوص وام ۱۰۰ میلیونی ازدواج در سال ۹۹

رییس کل بانک مرکزی درباره منابع مالی مورد نیاز برای افزایش وام ازدواج در سال آتی، گفت: از نمایندگانی که رقم جدید را تصویب کردند بپرسید.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha