قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۹۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خبر داد

ایجاد ۱۰۹۲ فرصت شغلی جدید در تعاونی های خراسان جنوبی

بیرجند- سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از ایجاد هزار و ۹۲ فرصت شغلی جدید در تعاونی های استان طی سال جاری خبر داد.

ایجاد ۱۰۹۲ فرصت شغلی جدید در تعاونی های خراسان جنوبی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، غلامرضا اشرفی بعد از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: یکی از مهمترین اولویت های کاری استان در حوزه اشتغال مشاغل خانگی است.

وی از پرداخت دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خانگی در سه ماهه گذشته خبر داد و گفت: با پرداخت این تسهیلات ۳۳۷ شغل ایجاد شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون هزار و ۹۵ مجوز اشتغال در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات صادر شده است.

اشرفی به طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون شش هزار و ۱۰۰ نفر پیش بینی اشتغال در دو هزار و ۴۸۴ بنگاه اقتصادی انجام شده است و کمترین میزان انحراف را در اجرای این طرح داشته ایم.

وی با بیان اینکه طرح یارانه دستمزد نیز از تیرماه امسال در چهار شهرستان استان آغاز شده است، عنوان داشت: در حال حاضر این طرح در تمامی شهرستان ها اجرا شده و شاهد افزایش ۱۰ برابری در این حوزه هستیم و تاکنون ۱۵۰ نفر از این طرح بهره مند شده اند.

افزایش بیمه شدگان اجباری استان به ۸۰ هزار نفر

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از بکارگیری ۳۷۳ نفر از طریق کاریابی های استان، بیان داشت: علاوه بر این در طرح الگوی نوین مشاغل خانگی ۸۵ رشته شغلی شناسایی و ۴۰۴ نفر در این حوزه کار انجام می دهند.

اشرفی ادامه داد: علاوه بر این امسال ۷۳۷ نفر در قالب طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی جذب و آموزش دیدند.

وی از تشکیل ۵۲ تعاونی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد و گفت: از این محل نیز تعداد یک هزار و ۹۲ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی یادآور شد: بیمه شدگان اجباری تأمین اجتماعی در خراسان جنوبی با افزایش نسبت به سال گذشته (۷۶ هزار نفر) امسال به حدود ۸۰ هزار نفر رسیده است.

اشرفی گفت: همچنین با انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی ۱۰ میلیارد تومان به طرح های اشتغالزا تزریق شده که تاکنون ۶ میلیارد تومان از این اعتبارات جذب شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha