قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

بیش از یک هزار تُن به ظرفیت تولید گوشت کردستان اضافه شد

استان ها کردستان سنندج رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: امسال و در راستای اجرای طرح توسعه تولید گوشت قرمز، یک هزار و ۴۱۰ تُن به ظرفیت تولید این محصول پر مصرف در استان اضافه…

بیش از یک هزار تُن به ظرفیت تولید گوشت کردستان اضافه شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خالد جعفری روز یکشنبه اظهار داشت: با توجه به اقدامات عملیاتی صورت گرفته در راستای اجرای طرح پیشران افزایش تولید گوشت قرمز در سال جاری با اضافه شدن یک هزار و ۴۱۰ تن گوشت قرمز به تولیدات قبلی شغل ۲ هزار و ۳۲ نفر تثبیت و برای ۲۷۶ نفر نیز شغل جدید ایجاد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون صادرات دام زنده یا گوشت قرمز به استان های دیگر کشور امکانپذیر است، افزود: با توجه به ممنوعیت صادرات دام زنده و گوشت به سایر کشورها از هفتم خرداد سال گذشته تاکنون هیچ صادراتی انجام نشده و برای جلوگیری از قاچاق دام، طرح هویت گذاری دام در این استان در حال اجرا است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اضافه کرد: با توجه به کاهش قیمت گوشت قرمز در حال حاضر درخواست صادرات محدود حداقل برای پرواربندی های موجود در استان در قالب ۶ هزار راس گوساله پروار آماده کشتار به وزارتخانه های مرتبط داده شده که موافقت با آن نیاز به تصمیم گیری در سطح ملی دارد.

جعفری یادآور شد: با توجه به پتانسیل استان کردستان در زمینه دامپروری و صادرات علوفه مازاد و بره پایه پروار به سایر استان های کشور، شرایط برای توسعه دامپروری در این استان بیش از گذشته امکانپذیر است.

وی گفت: طرح پیشران افزایش تولید گوشت قرمز استان با ۹ پروژه توسعه ای، اصلاح نژادی و ایجادی در سومین نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان مصوب شد و در آذر ماه سال ۱۳۹۷ در کمیسیون کشاورزی مجلس نیز به تصویب رسید.

جعفری تاکید کرد: کردستان با تولید ۲۸ هزار تُن گوشت قرمز هم اکنون در رتبه ۱۲ کشوری قرار دارد و انتظار می رود با اجرای طرح پیشران، تولید این محصول در استان تا سال ۱۴۰۲ شمسی به ۴۰ هزار تُن برسد.

وی افزود: در کشور میزان سرانه تولید و مصرف گوشت قرمز به ترتیب ۱۰ و ۱۲ کیلوگرم است و برای جبران سرانه مصرف نیازمند تامین گوشت قرمز از طریق واردات است در حالیکه سرانه تولید و مصرف گوشت قرمز در استان کردستان به ترتیب ۱۷ و ۱۱ کیلوگرم است.

کردستان دارای سه میلیون واحد دامی است که حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار راس آن گوسفند و بز، ۲۳۰ هزار راس بز و بزغاله، ۲۳۰ هزار راس گاو و گوساله و ۱۲ هزار و ۳۰۰ راس تک سمیان است.

حدود ۶۰ هزار بهره بردار بطور مستقیم در امر پرورش دام مشغول بکار هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha