قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رجایی: اروپا در عمل تسلیم ترامپ شد

کارشناس مسائل بین الملل گفت: اروپا در عمل تسلیم رئیس جمهور آمریکا شد، در حالی که آن ها مدعی هستند به تعهدات خود پایبند هستند.

رجایی: اروپا در عمل تسلیم ترامپ شد

: علیرضا رجایی کارشناس مسائل بین الملل درباره فرمایشات مقام معظم رهبری در نماز جمعه و اعلام بی اعتمادی به اروپا اظهار داشت: فرمایشات رهبر انقلاب در قبال اروپا مبتنی بر یک عقبه و اتفاقاتی است که در گذشته از سوی آن ها انجام گرفته و اروپایی ها در مذاکرات برجامی نشان دادند که نگاهشان به سوی آمریکا بوده و نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند که در نهایت همراهی هایی را نیز با واشنگتن علیه ایران داشتند.

تحلیلگر مسائل بین الملل با اشاره به بدعهدی های تاریخی اروپایی ها در قبال ایران گفت: وقتی به تاریخ مراجعه می کنید، می بینید که اروپایی ها همیشه به دلایل مختلفی، به دنبال بهانه جویی بودند. یک روز موضوع هسته ای را پیش می کشیدند و روز دیگر مسائلی، چون حقوق بشر یا قدرت موشکی را مطرح می کنند.

رجایی با اشاره به اینکه اروپایی ها اراده جدی برای حل مشکلات نداشتند، افزود: برجام توافقی چندجانبه بود که دیگر طرف ها باید خروج آمریکا از آن را جبران می کردند؛ اما آنچه در عمل مشاهده شد، این بود که بی عملی اروپایی ها موجب برهم خوردن توافقی شد که سال ها برای آن زحمت کشیده شده بود.

وی بیان کرد: اروپا در عمل تسلیم رئیس جمهور آمریکا شد، در حالی که آن ها مدعی هستند به تعهدات خود پایبند هستند، هیچ کدام از تعهدات خود را عمل نکردند. اگر راست می گویند و اقدامی مثبت انجام داده اند، باید آن را به همگان نشان دهند.

دبیر کمیسیون حقوقی تشکل های شاهد و ایثارگر عنوان کرد: مقام معظم رهبری از همان ابتدا نسبت به غرب و اروپایی ها هشدار ها و تذکراتی را اعلام می فرمودند و فرمایش اخیر ایشان نیز کاملاً دقیق است، به این معنی که ما نباید امیدی به عمل اروپا داشته باشیم و از آن ها عایدی نخواهیم داشت.

رجایی اضافه کرد: نیت و مقصود نهایی غرب باج خواهی از خاورمیانه است و می خواهند جهان اسلام را بزنند تا سلاح های خود را بفروشند. آمریکا عامل اصلی بحران در منطقه است و مقام معظم رهبری نیز به درستی فرمودند که اروپا نیز پادو های این کشور است و هم راستا با نیات آمریکا عمل می کنند.

وی تصریح کرد: اروپایی ها به دنبال پیش بردن نیات خود هستند. برای آن ها مردم سالاری و عدالت اجتماعی اهمیت ندارد و تنها می خواهند اهداف خود را به پیش ببرند.

کارشناس مسائل بین الملل درباره ترور سپهبد شهید سلیمانی اظهار داشت: اقدام آمریکایی ها هدیه به داعش بود. غرب داعش را برای ایجاد ناامنی در منطقه می خواست و عملاً با به شهادت رساندن سرداری که فرمانده مبارزه و مقابله با این گروه تروریستی بود، به داعش هدیه داد.

رجایی با اشاره به بیانات رهبری در مورد لزوم پیشرفت کشور افزود: مشکلی که در دایره حکومتی وجود دارد، کار ها را به صورت انشایی انجام می دهد و این در حالی است که این اتفاق باید از طریق خود مردم انجام بگیرد.

وی گفت: نهاد های مردمی به خوبی می توانند مهندسی کنند و پیشرفت را در زمینه های متعدد ایجاد کنند. نمونه نهاد مردمی بسیج است که در عرصه دفاع موفق بود و این موفقیت را به دیگر حوزه ها تسری داد.

دبیر کمیسیون حقوقی تشکل های شاهد و ایثارگر تصریح کرد: در گام دوم انقلاب نیز نقش پذیری سیاسی، علمی و اجتماعی لحاظ شده است و از همین رو باید با توان بومی و اتکا به توانمندی های نهاد های مردمی تلاش کنیم تا کشور را در تمامی عرصه ها به پیشرفت برسانیم.

رجایی بیان کرد: ما در دفاع زمانی موفق شدیم که به توان بومی و مردم خود اتکا کردیم و هم اکنون نیز برای پیشرفت و توسعه باید به داخل و توان مردمی خود باور داشته باشیم.

وی در خاتمه درباره برخی اتهام ها علیه کشورمان نیز اضافه کرد: ما باید گردشگری ایثار ایجاد کنیم تا به جهان نشان دهیم که آن کسی که مورد ظلم قرار می گیرد، ما هستیم و ظالم نیز غربی ها بوده و کشورمان در حال دفاع از خود است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha