قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

برنامه های جدید بانک مرکزی برای تقویت اقتصاد

رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی به اعلام برنامه های این بانک برای تقویت اقتصاد پرداخت و اعلام کرد: بازار ارز محل تخلیه شوک های خارجی به اقتصاد است و نقش بانک مرکزی نیز جلوگیری از نوسانات بازار و حذف نقش مخرب سفته بازان دراین بازاراست.

برنامه های جدید بانک مرکزی برای تقویت اقتصاد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، خبرگزاری تسنیم: عبدالناصر همتی در یادداشتی اینستاگرامی به بیان نکاتی درباره برنامه های بانک مرکزی و تقویت اقتصاد پرداخت.
۱- تلاش های بی وقفه بانک مرکزی بهمراه سایر بخش های کشور، نظام ارزی کشور رادرشرایط بسیارسخت اقتصادی به سامان رسانده است. همانگونه که پیشتر اشاره کردم، بازار ارز محل تخلیه شوک های خارجی به اقتصاد است و نقش بانک مرکزی نیز جلوگیری از نوسانات بازار و حذف نقش مخرب سفته بازان دراین بازاراست.

۲-بانک مرکزی، از این پس، تمرکز خود را بر کنترل تورم خواهد داشت، استفاده از ابزار های عملیات بازار باز و تغییر سیاستگذاری پولی بر کنترل تورم، سرلوحه برنامه های بانک مرکزی خواهد بود. بدیهی است، در این مسیر، کلید موفقیت، افزایش تولید غیر نفتی داخلی است که بایستی با سیاست های مالی مناسب دولت همراهی شود.

۳-همانگونه که رهبر معظم انقلاب تأکیدکردند، راه برون رفت از شرایط موجود و تقویت اقتصاد، کمک به رشد غیر نفتی اقتصاد، و کاهش وابستگی بودجه دولت به نفت است. در این مسیر، بانک مرکزی، علاوه بر پیش بینی پذیرکردن مسیر متغیر های کلان اقتصادی، سیاستهایش در جهت ایجاد فضایی مناسب برای کسب و کار های مولد اشتغال، به کمک بهبود ترازنامه بانک ها و ایجاد جریان اعتباری سالم برای بانکها، خواهد بود.

۴- قبلاً نیز به بانک ها متذکر شدم، آن ها بایستی خود را آماده تطابق با شرایط جدید سیاستگذاری پولی کنند. بانک مرکزی عزم جدی برای کمک به افزایش قدرت نقدشوندگی ترازنامه بانک های کشور دربازار ثانویه دارد و با شروع اجرای عملیات بازار باز، این مهم را عملیاتی نموده است. درعین حال نظارت شدید بر عملکرد بانکها، وتلاش برای سالم سازی ترازنامه آن ها، با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.

۵- مردم عزیز و فعالان اقتصادی به خوبی میدانندادامه افزایش رشداقتصاد مهمترین اقدام کشور برای شکست توطئه ها و تحریم های ظالمانه است.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha