قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«سَرگذر» پدیده ای که در همه شهرستان ها دیده می شود/ از کمبود کارگر در سرخس تا نرم افزار کارگران سرگذر در تربت حیدریه

مسؤولان تربت حیدریه در حالی برای ارتباط میان کارگران روزمزد به دنبال طراحی نرم افزاری مناسب هستند که به گفته فرماندار سرخس این شهرستان با کمبود کارگر روبه رو است.

«سَرگذر» پدیده ای که در همه شهرستان ها دیده می شود/ از کمبود کارگر در سرخس تا نرم افزار کارگران سرگذر در تربت حیدریه

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از خراسان رضوی، این استان به لحاظ تعداد تشکل های کارگری و کارفرمایی با دارا بودن یک هزار و 231 تشکل، رتبه دوم را در کشور از آن خود کرده است، این آمارها را مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در حالی سال گذشته در جمع خبرنگاران اعلام کرد که در میان آمارهای موجود وی به تعداد کارگران روزمزد و آنهایی که در شهرستان های مختلف در محلی به اصلاح عموم «سَرِگذر» می روند اشاره ای نکرده بود.

البته ماجرا به این آمارها ختم نمی شود، بلکه شرایط اقتصادی جامعه و اهمیت درآمدهای متناسب با هزینه های زندگی بسیاری از قشرهای مختلف را برای فرار از بیکاری به سرگذرهایی برای دریافت کار حتی یک روز کشانده است، برای اطلاع از وضعیت کارگران روزمزد که در سرگذرها در شهرستان های مختلف خراسان رضوی با مسؤولان مرتبط گفت وگویی انجام شده که در ادامه می خوانید.

طراحی نرم افزار "کارگر روزمزد" در تربت حیدریه

فرماندار تربت حی با بیان اینکه کارگران ساختمانی این شهرستان حدود ۵ هزار نفر هستند، گفت: آن ها در قالب انجمن صنفی کارگران ساختمانی ساماندهی شدند و حدود ۴ هزار نفرشان بیمه هستند.

علی رستمی از طراحی نرم افزاری به صورت پایلوت در تربت حیدریه برای ارتباط کارگران ساختمانی و متقاضیان نیرو خبر داد و افزود: کارگران ساختمانی و متقاضیان نیرو می توانند از این طریق ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: کارگران فصلی که در کارخانه قند و کوره ها مشغول به کار هستند، حدود ۲۵۰ نفر بوده و بیشتر آن ها بیمه هستند، همچنین، سایر کارگران فصلی در بخش کشاورزی فعال هستند که بیشتر آن ها بیمه نیستند و آمار دقیقی هم از آن ها در دست نیست.

فرماندار تربت حیدریه افزود: در سر گذر هم روزانه بین ۵۰ تا ۷۰ نفر حضور دارند که حدود ۶۰ درصد آن ها بیمه هستند.

بیشتر کارگران «سرگذر»های گناباد غیربومی هستند

فرماندار گناباد با بیان اینکه میدان هنرستان و مند دو محلی هستند که کارگران در آنجا برای یافتن کار جمع می شوند که معروف به کارگران سرگذر هستند، بیان کرد: تعداد کارگران سرگذر نسبت به سال های گذشته در گناباد تغییر محسوسی نکرده است.

حامد قربانی در پاسخ به این سوال که چه تعداد از این کارگران در روز موفق به پیدا کردن کار می شوند؟، یادآور شد: این مورد با توجه به فصل های مختلف سال متفاوت است، به عنوان مثال در حال حاضر که فصل برداشت زعفران بوده، کارگران بیشتری سر کار می روند، اما در فصل زمستان که کارهای ساختمانی کمتر انجام می شود کارگران بیشتری بیکار می مانند.

وی با بیان اینکه بیشتر کارگران سر گذرهای گناباد غیربومی هستند، ادامه داد: این افراد در روستاهای اطراف گناباد ساکن هستند.

فرماندار گناباد در خصوص بیمه این کارگران نیز گفت: بعضی از این کارگران بیمه کارگر ساختمانی هستند که زیرپوشش بیمه قرار گرفتند، این بیمه روند خاص خود را دارد و دولت کمک خوبی نسبت به پرداخت حق بیمه این کارگران می کند.

قربانی اضافه کرد: بعضی از این کارگران نیز بیمه روستایی هستند، بعضی از آن ها نیر زیرپوشش هیچ بیمه ای نیستند، البته با ابلاغیه جدید دولت در خصوص بیمه اجباری در آینده ای نزدیک هیچ فردی بدون بیمه نیست، با توجه به این ابلاغیه کار شناسایی آغاز می شود تا زمینه زیرپوشش قرار گرفتن همه افراد فراهم شود.

سرخس کمبود کارگر دارد

فرماندار سرخس درباره وجود کارگران سرگذر در این شهرستان گفت: در سرخس کارگر سرگذر نداریم و حتی با کمبود کارگر برای انجام کارهای سخت مواجه هستیم.

محمدرضا رجبی مقدم بیان کرد: پنبه کاران سرخسی برای جمع آوری پنبه های کشت شده خود با  کمبود کارگر مواجه هستند و اگر برخی از خانم ها نبودند پنبه آن ها روی زمین می ماند.

وی درباره نرخ بالای بیکاری در سرخس تصریح کرد: اینکه می گویند سرخس دارای نرخ بیکاری بالایی بوده، به دلیل این است که ما جوان تحصیل کرده بیکار زیاد داریم و درباره کارگری مشکلی برای اشتغال وجود ندارد، حتی برای اجرای پروژه های ساختمانی نیز کمبود کارگر داریم و ادارات ما پروژه های خود برخی اوقات با مشکل کمبود کارگر مواجه هستند.

فرماندار سرخس تاکید کرد: البته برخی افراد نیز با تحصیلات پایین نیز هستند که به دنبال شغل های راحت مانند نگهبانی هستند و تمایلی برای انجام کارهای سخت ندارند، اما در مجموع کارگر برای انجام کارهای سخت کم داریم.

شناسایی بیش از ۴هزار کارگر روزمزد در نیشابور

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی نیشابور گفت: حدود ۴ هزار و ۵۰۰ نفر کارگر روزمزد شناسایی شده و دارای کارت مهارت در این شهرستان فعالیت می کنند که نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

عبدالله قدمیاری تصریح کرد: ما تلاش زیادی برای آموزش دروس فنی و حرفه ای برای کسب مهارت برای این افراد داشته ایم، ولی متأسفانه موفق نشده ایم.

وی ادامه داد: شاید به خاطر همین است که روزبه روز تعداد افراد کارگر ساختمانی بیشتر می شود، زیرا تعدد مهارت های پایینی را آموخته اند.

رئیس انجمن صنفی کارگران و استادکاران ساختمانی نیشابور اظهار کرد: متأسفانه بیشتر این افراد از قشر ضعیف جامعه هستند و مسائل و مشکلات خاص خود را دارند.

کارگران سرگذر در بردسکن هیچ مکانی را ندارند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن گفت: کارگران روزمزد در صورت داشتن متولی و نیز انتخاب یکی از این افراد به عنوان نماینده، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن و فنی و حرفه ای در این منطقه می توانند به این افراد آموزش های لازم مهارتی را به صورت رایگان به آن ها بیاموزند.

حسین غلامی با بیان اینکه در حال حاضر به علت اینکه آن ها بیشتر به شغل خدمات مشغول هستند، افزود: تسهیلات هم به آنان تعلق نمی گیرد ولی در صورت داشتن کارت مهارت در یک شغل ساختمانی، علاوه بر آموزش رایگان توسط فنی و حرفه ای می توانند از بیمه کارگران ساختمانی هم برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه کارگران سرگذر در بردسکن به صورت پراکنده در داخل شهر حضور دارند، افزود: مناسب است شهرداری با ایجاد محلی استقرار این کارگران را به صورت تجمیع در یک مکان ساماندهی کند و افرادی که به نیروی کار فنی و کارگری نیاز دارند از این مکان نیروی مورد نیاز خود را به کار گیرند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن از تشکیل انجمن صنفی کارگران ساختمانی در بردسکن خبر داد و گفت: انجمن کارگران ساختمانی در این شهرستان با داشتن صدها نفر عضو که بیشتر آن ها دارای بیمه تأمین اجتماعی بخش ساختمانی است و در صورتی که این بعضی از افراد کارگر ساختمانی هنوز بیمه نباشند می توانند با مراجعه به دفتر انجمن کارگران ساختمانی در این شهرستان از خدمات این انجمن و نیز بیمه آن ها برخوردار شوند.

غلامی شهرداری ها را در هر شهرمتولی نظم شهر در بحث ساماندهی نیروهای کارگری سرگذر نام برد و یادآور شد: در صورتی که شهرداری ها نسبت به ایجاد مکانی اقدام کند این احتمال است که بعضی از این افراد که دارای یک کار تخصصی تجربی در بحث کار هستند با حضور در کلاس های رایگان فنی و حرفه ای ضمن اینکه می توانند از تسهیلات مشاغل خانگی یا خرد بهره ببرند جایگاه دیگری را در جامعه برای خود نیز ایجاد کنند.

وی کارگران را قشر زحمتکش جامعه نام برد و اضافه کرد: این افراد به صورت گروهی نیز می توانند خود را براساس آموزش هایی که دیده اند در قالب یک تشکل درآیند یا تعاونی تشکیل دهند که می توانند از خدمات حوزه  تعاون در این شهرستان نیز بهره مند شوند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بردسکن از آمادگی این اداره و دیگر ادارات زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بردسکن برای مذاکره و تفاهم با شهرداری برای ساماندهی کارگران سر گذر خبر داد.

ایجاد انجمن صنفی کارگران ساختمانی در سبزوار

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار گفت: با توجه به بررسی انجام شده، ۶ هزار نفر از کارگران ساختمانی شناسایی شده که به عضویت انجمن صنفی کارگران ساختمانی درآمده اند که از این تعداد 3 هزار و 623 نفر زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

عقیل مختاری افزود: همچنین 70 نفر در نوبت تأمین اجتماعی هستند و برای ساماندهی کارگران انجمن صنفی کارگران ساختمانی ایجاد شد که اقدام به ساماندهی و مباحث بیمه ای کرده است.

وی بیان کرد: به دلیل اینکه پرداختی بیمه کارگری نسبت به سایر بیمه ها مناسب تر است، بنابراین کمیته بازرسی برای بازرسی و تأیید کارگران ایجاد شده که برخی افراد غیرکارگر نتواند با پوشش بیمه کارگری حق کارگران را ضایع کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی سبزوار تصریح کرد: برای بیمه تکمیلی نیز چون درخواست کارگران پراکنده و منسجم نبوده و تقاضا کم بوده به نتیجه نرسیده، اداره کار و انجمن کارگران ساختمانی تمایل به ساماندهی کارگران در قالب تعاونی یا به شکل شرکت ها است.

مختاری ادامه داد: کارگران براساس عرف در دو میدان امام حسین(ع) و شهید بهشتی به شکل سنتی فعالیت می کنند و از فعالیت های اخیر ما تشکیل انجمن صنفی کارگران برق ساختمانی بوده و بنا داریم انجمن های تخصصی کارگری در بخش ها مختلف ایجاد شود.

برنامه ای که نیست

اینکه یک شهرستان با کمبود کارگر مواجه باشد و شهرستان دیگری در همین استان کارگرانش برای مزد روزانه سرگذر می ایستند مصداق بارز مدیریت جزیره ای است، آیا مدیری در خراسان رضوی درد کارگران روزمزد را حس می کند که برای آن ها برنامه ای داشته باشد؟

انتهای پیام/ 70031

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha