قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۹۰۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگاه ها بیاید

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: دولت باید با فراهم کردن زیرساخت ها و اجرای سیاست گذاری های صحیح و همچنین ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به دانشگا ه ها کمک کند.

دولت با ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگاه ها بیاید

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد طالعی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در گفت وگو با با اشاره به اینکه دولت باید با فراهم کردن زیرساخت ها و اجرای سیاست گذاری های صحیح و همچنین ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی به کمک دانشگا ه ها بیاید، گفت: درواقع اصلی ترین معضل در حوزه نوآوری و کارآفرینی دانشگاه ها، نبود زیرساخت های لازم در سطح کشور است.

* دولت به شرکت دانش بنیان تسهیلات بدهد

وی ادامه داد: دولت باید برای اساتیدی که شرکت های دانش بنیان تاسیس می کنند تسهیلات ویژه ای در نظر گرفته که با تشویق آنها حرکت دانشگاه را به سمت کارآفرینی سوق دهند.

* محیط دانشگاهی متناسب با فعالیت کارآفرینی نداریم

وی افزود:  در حال حاضر نیروی انسانی مناسب و همچنین محیط دانشگاهی متناسب با فعالیت کارآفرینی نداریم که برای حل این مشکل باید در حوزه آموزشی دوره های کارآفرینی ایجاد کنیم و درواقع باید دروس مختلف تحصیلی را در دانشگاه ها مورد بازنگری قرار داده و برنامه های درسی را تغییر دهیم. چرا که امروز برنامه درسی ما برمبنای کشور هلند است. 

* باید در مقوله اشتغال با نگاه ویژه ای سرمایه گذاری شود

طالعی تصریح کرد: برای ایجاد کارآفرینی در دانشگاه ها نباید برای همه اعضای هیأت علمی نسخه یکسان در نظر بگیریم. چرا که همه اساتید از توانایی یکسان برخوردار نیستند. در حال حاضر ۸۰ درصد مراکز رشد که برای آمادگی دانشجویان در ارائه ایده راه اندازی شده اند نمی تواند آن تحولی که نیاز دانشجو است را ایجاد کند، امروز باید به مقوله اشتغال با نگاه ویژه ای سرمایه گذاری شود. 

* آموزش و پرورش در نظام آموزشی خود اصلاح شود

وی اضافه کرد:  بسیاری از هیأت علمی های دانشگاه ها کارآفرین نیستند و درواقع می توان گفت اصول کارآفرینی را یاد نگرفته اند و نمی توانند این موضوع را به دانشجویان آموزش داده و انتقال دهند. اگر آموزش و پرورش در نظام آموزشی خود اصلاح نشود تا ۳۰ سال دیگر هم ما نمی توانیم به یک دانشگاه کارآفرین و نسل ۳ و ۴ تبدیل شویم. 

* مهارت های کارآفرینی را آموزش دهیم

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی گفت: برای تغییر و تحول در حوزه علم و فناوری باید یک اکوسیستم کارآفرینی راه اندازی کنیم که با استفاده از نیروی انسانی خلاق و نوآور زیرساخت های لازم و محیط تحقیق و پژوهش را ایجاد کرده و مهارت های کارآفرینی را آموزش دهیم. 

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha