قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۹۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم

حسن غفاری درباره خواسته غیرقانونی AFC مبنی بر عدم میزبانی نمایندگان ایران در آسیا گفت: ما میزبانی های زیادی تا به حال داشتیم که در هیچ یک از این میزبانی ها خون از دماغ کسی نیامده و خدای نکرده یا کسی فوت نکرده است.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC: نباید حرف زور را قبول کنیم

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن غفاری ، درباره درباره تصمیم کمیته مسابقات AFC مبنی بر محرومیت تیم های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در کشور ثالث و همچنین اتفاق نظر نمایندگان ایران مبنی بر ترک مسابقات به نشانه اعتراض گفت: این مساله هنوز به تایید هیات رئیسه AFC نرسیده است. هر چه در توان داریم باید فراهم کنیم و یک فرد باتجربه، واجد شرایط و مسلط به زبان انگلیسی در جلسه کمیته اجرایی حضور یابد و به دفاع از ایران بپردازد.

وی تاکید کرد: ما میزبانی های زیادی تا به حال داشتیم که در هیچ از این میزبانی ها خون از دماغ کسی نیامده و یا کسی خدای نکرده فوت نکرده است. این در صورتی است که خیلی از کشورهای دنیا در میزبانی خود دچار مشکل هستند. با اینکه زیرساخت های ما به روز نیست، در حین میزبانی ما، به کسی آسیب نرسیده است. به یاد دارم در دوره صفایی فراهانی ما در یک سال بیشترین میزبانی در رده ملی را داشتیم ولی هیچ مشکلی رخ نداد.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC یادآور شد: یک تیم قوی و مسلط به آیین نامه و مقررات جاری AFC باید در جلسه کمیته اجرایی صحبت کند و با تشریح تمام میزبانی های با کیفیت ایرانی یادآوری کند که به کسی آسیب نرسیده است. ما باید به دنبال این مساله برویم که این قضیه به تصویب هیات رئیسه نرسید.

غفاری همچنین خاطرنشان کرد: جلسات کمیته های مختلف کنفدراسیون ها را جمعه و شنبه برگزار می کنند که روز یک شنبه در کمیته اجرایی AFC درباره تصمیمات کمیته ها تصمیم گیری کنند. تمام تصمیم ها کمیته های مختلف مانند داوری، مسابقات و ... وقتی ضمانت اجرایی دارد که به تصویب کمیته اجرایی برسد. ممکن است در کمیته اجرایی با تصمیمی موافقت یا مخالفت کنند یا برای بررسی مجدد به کمیته مورد نظر برگردانند.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال اظهار کرد: به ما وقت داده شده است که بتوانیم با مدارک لازم و کافی از خودمان دفاع کنیم. باید به یادشان بیاوریم که تاکنون به کسی در ایران آسیب نرسیده است. باید آمار و ارقام صحبت کنیم و سوابق خودمان را یادآوری کنیم. اگر مشکل AFC خطوط هواپیمایی است، این موضوع برای کشورهای اطراف مطرح نیست چرا که خطوط پروازی آنها به ایران دایر است. اگر موضوع چیزی جز مسائل هواپیمایی است، ما هیچ مشکلی نداریم.

وی درباره تبعات این تصمیم نیز اظهار کرد: هر تصمیمی یکسری تبعات دارد. قدر مسلم بدانید که برای این کار محروم خواهیم شد. اینکه چقدر مادی و چقدرش زمانی است، نمی دانم. یک جایی هست که به آدم زور می گویند و ما نمی توانیم آن را بپذیریم. ما استحقاق اینکه محروم شویم را نداریم و اگر پافشاری کنیم، شاید مقداری از رای خود برگردند.

غفاری همچنین خاطرنشان کرد: برگزار نشدن مسابقات ما در لیگ قهرمانان آسیا ضرر و زیان بزرگی را متحمل AFC خواهد کرد چون تابلوهای تبلیغاتی دور زمین و پخش زنده از چندین سال قبل فروخته شده است. آن شرکت هایی که تبلیغات و حق پخش بازی ها را خریدند، با اعتماد به اینکه تعداد مشخصی بازی انجام خواهد شد، پول پرداخت خواهند کرد.

عضو سابق کمیته بین الملل AFC با اشاره به هزینه بالای تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی گفت: صحبت من از ارقام بزرگی است و اگر از مسابقات بیرون برویم، این ضرر و زیان به عهده ماست. AFC این ضرر و زیان را از ما می گیرد. ما باید با دلایل و مدارک کافی ثابت کنیم که در بازی های ما امنیت برقرار بوده است و هیچ برخوردی که منجر به مرگ و میر شود نداشتیم.

وی تاکید کرد: احقاق حقوق ایران کار یک نفر نیست بلکه ما باید نمایندگانی داشته باشیم که صحبت کنند و با افرادی که رای می دهند، باید لابی کنند.

غفاری درباره نقش شیخ سلمان در متوقف کردن خواسته کمیته مسابقات گفت: به طور صد درصد شیخ سلمان می تواند این کار را انجام دهد.

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال درباره نقش مهدی تاج به عنوان نماینده ایران در رقم خوردن چنین اتفاقاتی گفت: در اینکه ما در هیات رئیسه AFC و فیفا ضعف داریم، شک نکنید. قدرت و نفرات لازم را در آنجا نداریم که لابی کنند و بعضی مواقع آرای منفصانه را بگیرند، حتی گرفتن میزبانی برای مسابقات بزرگ هم شامل این مسائل است. ما همیشه ضعیف عمل کردیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha