قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۸۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پنتاگون دسترسی نیروهای آموزشی خارجی به اسلحه را محدود کرد 

جهان آمریکاتهران بعد از تیراندازی در پایگاه نظامی ایالت فلوریدا توسط کارآموز عربستانی، پنتاگون روز شنبه در بیانیه ای اعلام کرد که طبق دستورات جدید دسترسی نیروهای آموزشی خارجی…

پنتاگون دسترسی نیروهای آموزشی خارجی به اسلحه را محدود کرد 

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گزارش رویترز، طبق بیانیه پنتاگون، محدودیت های جدید در مورد دسترسی کارآموزان نظامی بین المللی به اسلحه در پایگاه های ایالات متحده و اقدامات دیگر اعمال شده است.  

گری رید یک مقام ارشد اطلاعاتی پنتاگون در این باره گفت: با تصمیمات اخیر سیاست جدید و رویه های امنیتی اعمال خواهد شد و بازگشت به محل کار به معنای بازگشت به مشاغل سابق نیست.  

به گفته وی، تمام ادارات نظامی می توانند با اجرای اقدامات و محدودیت های جدید، آموزش را به طور کامل از سر بگیرند.  

براساس بیانیه پنتاگون، مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا قرار است هفته آینده از پایگاه نظامی پنساکولا در ایالت فلوریدا جایی که تیراندازی ماه گذشته در آن صورت گرفت، بازدید خواهد داشت.  

در تیراندازی روز ششم دسامبر (۱۵ آذر) سال ۲۰۱۹، "محمد سعید شمرانی" که از طرف نیروی هوایی عربستان سعودی برای شرکت در یک دوره آموزشی به پایگاه پنساکولا در ایالت فلوریدا اعزام شده بود، سه نظامی آمریکایی را به ضرب گلوله کشت و هشت نفر از جمله دو افسر پلیس را زخمی کرد. او خود با شلیک ماموران پلیس کشته شد.  

فرماندار فلوریدا گفت: این فرد برای آموزش به خاک آمریکا آمده و سپس دست به این اقدام زده است. کارشناسان باید انگیزه این اقدام را دریابند. دفتر تحقیقات فدرال با همکاری وزارت دفاع در این باره تحقیق خواهند کرد.  

دولت آمریکا نیز در پاسخ به این حمله تروریستی اعلام کرد که ۲۱ نظامی سعودی تحت آموزش در پایگاه های نظامی ایالات متحده در این کشور را اخراج می کند.  

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی نیز در این باره گزارش داد، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور به سازمان امنیت عربستان دستور داد تا با سازمان های امنیتی آمریکا در راستای رسیدن به تمام اطلاعاتی که به مشخص شدن ابهامات تیراندازی جوان سعودی در پایگاه نظامی فلوریدای آمریکا کمک می کند، همکاری کند.  

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha