قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۸۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهرداری اهواز در جهت توسعه ورزش همگانی تلاش می کند

شهردار اهواز گفت: علیرغم وجود مشکلات مالی، در جهت توسعه ورزش همگانی تلاش و همکاری می کنیم.

شهرداری اهواز در جهت توسعه ورزش همگانی تلاش می کند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اهواز، موسی شاعری شهردار کلانشهر اهواز عصر امروز در جلسه مبادله تفاهم نامه ترویج و توسعه ورزش همگانی استان خوزستان که در سالن شهید رجایی استانداری خوزستان برگزار شد اظهار کرد: اساسا شهر دارای روح و کالبد است، شهر را اگر موجودی زنده ببنیم، توجه یه روح  آن به همان اندازه توجه به کالبد آن مهم است.

وی افزود: البته مشکلات شهرداری ها بسیار زیاد است، ما ایرادات جدی را به قانون هایی که در حوزه  مدیریت شهری، هم در مباحث درآمدی و هم در حوزه اداره شهرها وجود دارد وارد می دانیم که امیدواریم مجلس آتی فکری اساسی برای این مشکلات کند چون با شرایط فعلی و نبود مدیریت واحد شهری، اداره شهرها بسیار مشکل است.

شاعری گفت: تعهدات بسیار زیادی به گردن شهرداری ها گذاشته شده درحالی که اختیارات آنها متناسب با این تعهدات نمی باشد و دخالت های مختلفی هم در این زمینه صورت می گیرد.

شهردار اهواز عنوان کرد: در سال ۸۸ در پاویون فرودگاه شیراز، جلسه ای با رئیس جمهور وقت داشتیم که ایشان آن زمان بسیار قاطعانه گفت باید ۲۳ وظیفه از وظایف دولت باید به شهرداری ها دهیم و در کنارش اختیارات و منابع درآمدی لازم نیز تعریف شود درحالیکه از همان موقع تا امروز این داستان، ادامه دارد.

وی ادامه داد: شهرداری ها خصوصا در استان خوزستان با مشکلات متعددی مواجه هستند، از اهواز که به عنوان یک کلانشهر که بودجه آن هم شاید معادل بودجه تمام شهرهای استان باشد تا کوچک ترین شهر استان در حوزه زیرساخت ها مشکلات متعددی دارند.

شهردار اهواز درخصوص بودجه سال آتی این شهر گفت: پیش بینی بودجه جاری شهرداری اهواز برای سال ۹۹ معادل دو برابر کل درآمد شهرداری در سال ۹۷ می باشد که این کار را بسیار دشوار می کند.

شاعری بیان کرد: رکن اصلی توسعه ورزش همگانی، شهرداری ها و مدیریت شهری است. اسفند سال ۸۷ سند توسعه ورزش های همگانی امضا شد که طی آن سال ۱۵ مجموعه چندمنظوره و ۴۲ چمن مصنوعی که آن زمان در ایران تولید نمی شد ایجاد شد. اولین چمن مصنوعی را که وارد خوزستان کردیم، همان موقع از چین خریداری کردیم.

وی افزود: امروز شهرداری اهواز ۷۸ زمین چمن مصنوعی دارد که البته بخش زیادی از آن هم تخریب شده است.

شاعری گفت: توسعه شهر و ارائه خدمات مناسب به مردم در جهت رسیدگی به روح شهر وظیفه ما است، توسعه شهری زمانی پایدار خواهد بود که شهر زنده باشد که طبیعتا توسعه ورزش همگانی در این زمینه بسیار مهم است.

شاعری بیان کرد: هدف ما توسعه شهر و امکانات عمومی آن است. این تفاهم نامه حرکت بسیار خوبی است. در مجموعه شهرداری کلانشهر اهواز هم ما این آمادگی را داریم تا به  هر میزانی که اداره کل ورزش و جوانان استان آمادگی داشته باشد، علی رغم تمام مشکلات بسیار زیاد مالی و تنگناهایی که پیش روی ما است زیرساخت های لازم را در راستای توسعه ورزش همگانی ایجاد کنیم. 

انتهای پیام/۷۲۰۵۲/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha