قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فیلم| پلیس فرانسه به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد

منابع خبری از تداوم تظاهرات در پایتخت فرانسه، استقرار شدید نیروهای امنیتی و موج دستگیری معترضان خبر دادند.

فیلم| پلیس فرانسه به سمت معترضان گاز اشک آور شلیک کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، تظاهرات عصر و غروب شنبه در «پاریس» پایتخت فرانسه علیه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور این کشور به خشونت کشیده شد و  پلیس ضمن پرتاب گاز اشک آور به سمت معترضان، شماری از شرکت کنندگان در تظاهرات را بازداشت کرد.

به نوشته «خبرگزاری فرانسه»، معترضان در خیابان های پاریس علیه ماکرون و پلیس شعار سر دادند. پلیس ضد شورش فرانسه در واکنش به این اعتراضات، با استقرار در مراکز مهم پاریس، ۳۲ نفر را دستگیر کرد. پلیس ضدشورش همچنین از گاز اشک آور و نارنجک های صوتی علیه معترضان استفاده کرده است.

بنا بر این گزارش، جوانان حاضر در این تظاهرات با زدن نقاب بر صورت  در بعد از ظهر شنبه در میدان «باستیل» در پاریس فریاد «انقلاب» سر دادند. فیلم های منتشر شده از این تظاهرات از حضور ماشین های آب پاش  و زد وخورد بین نیروهای امنیتی و مردم حکایت دارد.

 این تظاهرات درحالی صورت گرفت که چهل و پنجمین روز از اعتصابات نیز حرکت قطار ها را با اخلال مواجه ساخت و سبب آشفتگی میلیون ها نفر از اهالی پاریس در تردد روزانه شد.

اتحادیه های کارگری در این کشور خواهان توقف برنامه ماکرون در زمینه اصلاح قانون بازنشستگی هستند، اما ماکرون می خواهد که سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال افزایش دهد. (جزئیات بیشتر)

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha