قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۷۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان:

سند پیشگیری و کاهش خسارت ناشی از سیلاب ها در گیلان تدوین می شود

رودسر- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به سیل خیز بودن برخی شهرهای این استان، گفت: پیشگیری و کاهش خسارت ناشی از سیلاب ها در گیلان تدوین می شود.

سند پیشگیری و کاهش خسارت ناشی از سیلاب ها در گیلان تدوین می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، رضا اسلامی بعدازظهر شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران رودسر که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد با اشاره به تدوین سند پیشگیری و کاهش خسارات سیلاب در استان گیلان، اظهار کرد: رودسر و فومن پایتخت سیل در گیلان هستند و اجرایی شدن این طرح می تواند در پیشگیری و کاهش آسیب های استان کمک کند.

وی با بیان اینکه کاهش خطرات و آسیب ها از مهم ترین برنامه های مدیریت بحران است، افزود: مدیریت بحران یکی از الزامات اجتناب ناپذیر است و نباید از این منظر به مدیریت بحران نگاه کرد که حتماً خسارت و تلفاتی وارد شود و سپس اقدام کنیم.

اسلامی با اشاره به خسارت ۴۵ میلیارد تومانی سیل مهر ماه امسال در شهرستان رودسر، تصریح کرد: سیل در این شهرستان به حوزه کشاورزی شش میلیارد تومان، در حوزه مسکونی و تجاری ۲۷ میلیارد تومان و به حوزه زیربنایی ۱۲ میلیارد تومان خسارت وارد کرده است.

مدیر کل مدیریت بحران استان گیلان با تاکید بر لزوم ورود آب منطقه ای برای لایروبی و ساماندهی رودخانه ها ادامه داد: لایروبی و ساماندهی رودخانه ها باید انجام شود.

لزوم آزادسازی بستر رودخانه ها رودسر

فرماندار رودسر نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم آزادسازی محدوده بستر رودخانه ها از تجاوزهای انجام شده برای جلوگیری از بروز سیلاب های احتمالی، گفت: پل های این شهرستان نیازمند نگهداری هستند تا در هنگام بارندگی ها و جاری شدن سیل دچار آسیب و خسارت نشوند.

حسین اسماعیل پور با اشاره به اینکه در شهرستان رودسر مناطقی وجود دارد که هر سال سیلاب در آن تکرار می شود، افزود: متأسفانه طرح هایی که در بحث سیلاب داریم عملی نمی شوند و شهرستان هر سال شاهد خسارات و آسیب های متعددی است.

وی با تأکید بر لزوم آزادسازی بستر رودخانه ها از سوی دستگاه های ذیربط، تصریح کرد: آب منطقه ای طرح های خود را در زمینه کاهش آسیب های ناشی از سیلاب های احتمالی به فرمانداری ارائه دهد تا این پروژه ها با توانمندی های محلی، تعاونی دهیاران و شرکت های موجود اجرایی می شوند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha