قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۵۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهردار اهواز:

آمادگی شهرداری برای ایجاد زیرساخت ورزش همگانی در اهواز

شهردار اهواز با بیان این که رکن اصلی توسعه ورزش همگانی، شهرداری و مدیریت شهری است، گفت: آمادگی داریم در شهر اهواز، علی رغم مشکلات مالی و تنگناهایی که پیش روی مان است، زمینه زیرساخت ورزش همگانی را فراهم کنیم.

آمادگی شهرداری برای ایجاد زیرساخت ورزش همگانی در اهواز

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، موسی شاعری، امروز شنبه در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج و توسعه ورزش همگانی خوزستان که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: مشکلات شهرداری ها بسیار است. واقعا ایرادات جدی را به قانون هایی که برای مدیریت شهری، هم در مباحث درآمدی و هم اداره شهرها وجود دارد، مطرح کرده ایم. امیدواریم در مجلس آتی نیز فکر اساسی تری به حال مدیریت شهری شود. با شرایط فعلی و عدم وجود مدیریت شهری، اداره شهرها بسیار دشوار است.

وی ادامه داد: تعهدات بسیاری به گردن شهرداری ها گذاشته شده، اما اختیارات شان متناسب با وظایفی که به آن ها داده شده است، نیست. ضمن این که دخالت های مختلفی هم در این زمینه صورت می گیرد.

شهردار اهواز خاطر نشان کرد: مشکلات متعددی در خوزستان داریم و شهرهای ما فاقد زیرساخت های لازم هستند، از اهوازی که کلانشهر است، گرفته تا کوچک ترین شهرهای استان. در حوزه منابع انسانی نیز مشکلات بسیاری داریم. در شهرداری اهواز پیش بینی بودجه جاری ما برای سال آینده، نزدیک به 2 برابر کل درآمد شهرداری در سال 97 است که این کار را بسیار دشوار می کند.

وی با بیان این که رکن اصلی توسعه ورزش همگانی، شهرداری و مدیریت شهری است، افزود: در اسفندماه سال 1387 سند توسعه ورزش همگانی بین شهرداران و معاونین اجتماعی شهرداران کلانشهرهای ایران امضا شد. در همان سال نیز در شهر اهواز که خود من معاون شهردار بودم، 15 مجموعه ورزشی چندمنظوره و 42 زمین چمن مصنوعی را در دستور کار قرار گرفت. امروز هم شهرداری اهواز، 78 زمین چمن مصنوعی دارد که البته بخش زیادی از آن تخریب شده است.

شاعری همچنین با بیان این که توسعه شهرها وظیفه ما است، گفت: ارائه خدمت و سرویس مناسب به مردم جهت رسیدگی به روح شهر، وظیفه شهرداری ها است. شهری توسعه آن پایدار خواهد بود که زنده باشد و طبعا یکی از خواسته های اساسی، ورزش همگانی است.

وی عنوان کرد: یکی از چالش های ما در زمینه 78 مجموعه ورزشی مان، نگهداری این اماکن است و اگر اداره کل ورزش و جوانان خوزستان، آمادگی نگهداری از این اماکن را دارد، آماده ایم که این اماکن را در اختیار آن ها قرار دهیم. هدف ما این است که شهر و امکانات عمومی آن توسعه پیدا کند. در هر صورت انعقاد تفاهم نامه همکاری در راستای ترویج و توسعه ورزش همگانی خوزستان اقدام خوبی است و از افرادی که این حرکت را دنبال کردند، قدردانی می کنم.

شهردار اهواز گفت: آمادگی داریم به هر میزانی که اداره کل ورزش و جوانان خوزستان آمادگی داشته باشد، در شهر اهواز، علی رغم مشکلات مالی و تنگناهایی که پیش روی مان است، زمینه زیرساخت ورزش همگانی را فراهم کنیم.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha