قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همزمان با ایام فاطمیه؛

پویش مطالعاتی روایت های بارانی برگزار می شود

پویش مطالعاتی روایت های بارانی با محوریت کتاب «مگر چشم تو دریاست» همزمان با ایام فاطمیه برگزار می شود.

پویش مطالعاتی روایت های بارانی برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پویش مطالعاتی روایت های بارانی همزمان با ایام فاطمیه و شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س) با محوریت کتاب «مگر چشم تو دریاست» توسط انتشارات شهید کاظمی برگزار می شود.

کتاب «مگر چشم تو دریاست!» نوشته جواد کلاته عربی دربرگیرنده زندگی شهیدان محمد، عبدالحمید، نصرالله و رضا جنیدی را از زبان مادر این شهیدان است.

شهیدان جنیدی در خانواده ای مجاهد و روحانی متولد می شوند. پدر شهدا پس از سال ها تحصیل و تدریس در حوزه علمیه قم در سال ۱۳۵۴ به زادگاهش شهرستان پیشوا بازمی گردد. ایشان پس از انقلاب به پیشنهاد آیت الله محمدی گیلانی و با حکم امام خمینی به امامت جمعه شهرستان رودسر منصوب می شود و بعد از رحلت امام هم با حکم مقام معظم رهبری تا پایان عمرش در سال ۱۳۷۷ در این سنگر مقدس خدمت می کند.

نصرالله، نخستین شهید خانواده جنیدی در سال ۱۳۵۹ در جبهه آبادان به شهادت می رسد. نصرالله جنیدی عضو ستاد جنگ های نامنظم شهید چمران بود. رضا، کوچک ترین پسر خانواده، از بسیج رودسر به جبهه غرب اعزام می رود و در همان اعزام اول به شهادت می رسد. ضدانقلاب با آگاهی از اینکه او فرزند امام جمعه است، بر سر تبادل پیکر او از نیروهای ایرانی طلب پول می کند، اما با مخالفت پدر و مادر شهید روبه رو می شود. محمد، سومین شهید و پسر ارشد خانواده، به عنوان بسیجی لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) در عملیات خیبر در حالی به شهادت می رسد که برادرش عبدالحمید، ناظر شهادتش است و نمی تواند پیکر برادرش را به عقب برگرداند. در نهایت، عبدالحمید هم پس از سال ها تحمل جراحت های جنگ، در سال ۱۳۷۹ به جمع برادران شهیدش می پیوندد.
بخش هایی از متن این کتاب، به فعالیت های حاج آقا جنیدی، حاج خانم جنیدی، دامادها و عروس های این خانواده مجاهد در پشت جبهه می پردازد. همچنین، بخش هایی از متن کتاب نیز شامل روایت هایی از چهار بازدید مقام معظم رهبری از بیت شهیدان جنیدی است.

شرکت کنندگان در این پویش کتابخوانی می توانند با تهیه کتاب از فروشگاه های سراسر کشور و یا ارسال نام کتاب به شماره پیامک ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ و همچنین مراجعه به پایگاه الکترونیکی manvaketab.ir و خرید اینترنتی کتاب در مسابقه شرکت کنند.

مخاطبان این رویداد پس از خرید کتاب، می توانند به دو روش در مسابقه شرکت کنند:

روش اول: شرکت کنندگان می توانند با ارسال کد سریالی که روی برگه مسابقه درج شده به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ در مسابقه شرکت نمایند. (در این بخش بعد از پایان مسابقه به قید قرعه به ۱۸ نفر از برگزیدگان جوایز نقدی و غیر نقدی نفیسی اهدا خواهند شد)

روش دوم: با ارائه یادداشت و دلنوشته و ارسال صفحه مورد علاقه خود از کتاب و یا گرفتن عکسی خلاقانه و ساخت کلیپ و تیزر و فایل صوتی معرفی از کتاب و انتشار در شبکه های اجتماعی.
(شرکت کنندگان در این بخش می توانند آثار خود را با هشتگ # نشر_شهید_کاظمی و # مگر_چشم_تو_دریاست در اینستاگرام به اشتراک بگذارند و درقزعه کشی هفتگی مسابقه شرکت نمایند.)

مهلت ارسال آثار به این پویش کتابخوانی نیز تا ۳۰ اسفند ۹۸ اعلام شده است.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha