قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۸۱۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعتراف به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری

با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی "ساوجبلاغ"، اعضای باندی که با فروش ذخایر یک معدن تولید شن و ماسه در این شهرستان به صورت غیرقانونی اقدام به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

اعتراف به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی "ساوجبلاغ"، اعضای باندی که با فروش ذخایر یک معدن تولید شن و ماسه در این شهرستان به صورت غیرقانونی اقدام به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بودند دستگیر شدند.

سردار "عباسعلی محمدیان" با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری از یک معدن تولید شن و ماسه به پلیس آگاهی "ساوجبلاغ" مبنی بر فروش تولیدات آن به صورت مخفیانه و کسب درآمدهای میلیاردی از این طریق، رسیدگی به موضوع در دستورکار پلیس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی های اولیه به سرنخ هایی درخصوص همکاری تعدادی از کارکنان این معدن و فروش روزانه مقداری شن و ماسه، بدون درج در سوابق اداری و کلاهبرداری به مبلغ 50 میلیارد ریال از این طریق، رسیدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در مرحله بعد، تحقیقات در خصوص چگونگی فروش محصولات، بررسی پرونده های بایگانی و ثبت و صدور کالا آغاز شد و در این رابطه 3 نفر از کارکنانی که متوجه شدند، موضوع کلاهبرداری برملا شده و تحت تعقیب پلیس هستند در روستاهای اطراف "ساوجبلاغ" مخفی شده و قصد داشتند در یک فرصت مناسب به خارج از کشور متواری شوند که طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شدند.

وی اظهار داشت: متهمان پس از دستگیری ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری از معدن شدند اما در مواجهه با مستندات موجود اقرار کردند که به صورت روزانه اقدام به فروش بار از شرکت به نفع خود کرده و از این طریق درآمدهای نامشروع به دست می آوردند.

به گزارش سایت پلیس، سردار محمدیان یادآور شد: متهمان در این مدت، با مبالغ حاصل از فروش شن و ماسه اقدام به خرید خودرو و خانه های گران قیمت در شهرستان "ساوجبلاغ" کرده اند.

فرمانده انتظامی استان البرز با بیان این که متهمان پس از تکمیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند، خاطرنشان کرد: به منظور جلوگیری از جرایم مربوط به کلاهبرداری، صاحبان شرکت ها و مراکز تجاری، همواره بر مراودات مالی شرکت خود نظارت داشته باشند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha