قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۷۸۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

زنان خانه دار بازنشسته می شوند/تشریح جزئیات بیمه زنان خانه دار

مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد شرایط و خدمات بیمه زنان خانه دار را تشریح کرد.

زنان خانه دار بازنشسته می شوند/تشریح جزئیات بیمه زنان خانه دار

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عباس نورمحمدی در کهگیلویه در تشریح بیمه زنان خانه دار اظهار داشت: در راستای گسترش چتر بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی در جامعه زنان خانه دار در صورت تمایل می توانند با استفاده از مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد زیر چتر حمایت های بیمه ای و درمانی سازمان قرار گیرند.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای این منظور زنان خانه دار می توانند به شعب تأمین اجتماعی محل سکونت خود مراجعه و با ارائه درخواست، عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه از خدمات و حمایت های قانونی سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

*چه افرادی مشمول بیمه زنان خانه دار هستند؟

وی در پاسخ به این سؤوال که چه کسانی مشمول بیمه زنان خانه دار هستند، تصریح کرد: همه زنان خانه داری که کمتر از 50 سال سن دارند می توانند اقدام کنند.

نورمحمدی در خصوص چگونگی محاسبه نرخ حق بیمه گفت: میزان حق بیمه قابل پرداخت زنان خانه دار بر مبنای دستمزدی که متقاضی برای خود انتخاب می کند تعیین می شود و این دستمزد بر خدماتی که بیمه شده در آینده دریافت می کند، اثرگذار است.

*مدارک لازم جهت نامنویسی

وی اضافه کرد: متقاضیان در صورت احراز شرایط با در دست داشتن اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی خود و افراد تحت تکفل به شعب سازمان تأمین اجتماعی مراجعه و نامنویسی کنند.

نورمحمدی همچنین گفت که زنان خانه داری که حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند بدونشرط سنی مجاز به استفاده از بیمه زنان خانه دار هستند.

 

*زنان خانه دار از چه خدماتی بهره مند می شوند؟

وی خدمات بیمه زنان خانه دار را یادآور شد و گفت: متقاضیان استفاده از این نوع بیمه از خدماتی مانند بازنشستگی، از کار افتادگی، خدمات درمانی و فوت(قبل و بعد از بازنشستگی) برخوردار هستند.

این مسؤول در تشریح انواع بیمه زنان خانه دار به تناسب درصد حق بیمه، بیان داشت: در نرخ 14 درصد بیمه شدگان بر اساس این نرخ از خدمات بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: بیمه شدگان نرخ 16 درصد  از خدمات بازنشستگی و فوت(قبل و بعد از بازنشستگی) بهره مند می شوند.

نورمحمدی نوع سوم بیمه زنان خانه دار را با نرخ 20 درصد اعلام و تصریح کرد: خدمات این نوع شامل خدمات بازنشستگی، فوت( قبل و بعد از سن بازنشستگی) و از کار افتادگی است.

 

نورمحمدی با بیان اینکه زنان خانه دار مانند بیمه شدگان صاحبان حرف و مشاغل آزاد سازمان تأمین اجتماعی با پرداخت حق سرانه درمان خود و افراد تکفل، دفترچه درمانی دریافت می کنند، اضافه کرد: این بیمه شدگان حق استفاده از همه امکانات مراکز درمانی ملکی سازمان و نیز امکانات مراکز تشخیصی، درمانی و دارویی طرف قرارداد این سازمان را دارند.

وی گفت: این بیمه شدگان هنگام دریافت خدمات درمانی ملزم به پرداخت سهم بیمه شده از هزینه درمان به میزان 30 درصد برای خدمات سرپایی و 10 درصد برای خدمات بستری هستند.

*روش های پرداخت حق بیمه

نورمحمدی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در راستای تکریم ارباب رجوع، روانسازی امور، پاسخگویی سریع و افزایش رضایتمندی مخاطبان اقدام به راه اندازی سرویس غیر حضوری صدور و پرداخت حق بیمه برای بیمه شدگان زنان خانه دار و صاحبان حرف و مشاغل آزاد کرده است.

این مسؤول افزود: بیمه شدگان با مراجعه به آدرس اینترنتی samt.tamin.ir نسبت به صدور و پرداخت حق بیمه خود به صورت آنلاین اقدام نمایند و نیازی به مراجعه حضوری به شعب ندارند.

انتهای پیام/82016

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha