قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۷۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کلاهبرداری که بعد از دستگیری فامیل از آب درآمد!

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی که با کارت های عابر بانک امانی ۴۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

کلاهبرداری که بعد از دستگیری فامیل از آب درآمد!

:رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمی که با کارت های عابر بانک امانی ۴۰۰ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

سرهنگ تورج کاظمی اظهار کرد: بیست و چهارم مرداد ماه خانمی ۲۷ ساله با در دست داشتن شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای «ناحیه ۳۱ تهران» به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد: به حساب بانکی ام مبالغی واریز و سپس برداشت شده است و در نهایت مبلغ ۳۰ میلیون ریال در چندین نوبت از حساب خودم برداشت و گویا فردی با حساب بانکی ام کار می کند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت، بیان داشت: هنگام تحقیقات مقدماتی، ۱۵ فقره پرونده مشابه دیگری نیز به این پلیس ارجاع شد و ظن مأموران به یکسان بودن متهم یا متهمان پرونده قوت گرفت.
این مقام پلیسی افزود: مأموران موفق شدند در تحقیقات پلیسی، هویت مردی ۳۲ ساله را شناسایی و در گام بعدی تحقیقات پلیسی مخفیگاه وی را نیز شناسایی کنند.
سرهنگ کاظمی گفت: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت متهم در سایت های خرید و فروشی اینترنتی فعال است و از خریداران درخواست می کند که بیعانه خرید کالا ها را به شماره کارت های امانی که مربوط به اقوام و آشنایان متهم است واریز کنند و سپس متهم ارتباطش را با خریداران قطع کرده است.
وی عنوان کرد: با هماهنگی های قضائی متهم در یک عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.
رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه شاکی پرونده برای شناسایی متهم به پلیس فتا دعوت شد، گفت: با حضور شاکی در پلیس فتا، وی در تکمیل اظهارات خود به کارآگاهان گفت متهم یکی از اقوامم است و به سبب رابطه فامیلی و اعتمادی که به وی داشتم برای یکسری کار های مالی، کارت بانکی ام را مدتی به امانت در اختیارش قرار داده بودم.
وی گفت: متهم در بازجویی های انجام شده اظهار کرد، در سایت های خرید و فروش به بهانه فروش و یا خرید کالا آگهی درج می کردم و با شناسایی تعدادی خریداران می خواستم که بیعانه کالا را به مشخصات کارتی که از قبل تهیه کرده بودم و مربوط به دوستان و یا اقوامم بود، واریز کنند و از سویی دیگر با دسترسی به اطلاعات کارت عابر بانک اقوامم، وجوه واریزی را برداشت می کردم و گاهی نیز وجوه بیشتری را از حسابشان برداشت می کردم.
سرهنگ کاظمی با اشاره به اینکه متهم مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از حساب مال باختگان برداشت کرده بود، افزود: با اقرار صریح متهم به جرم ارتکابی، متهم به همراه شاکیان پرونده به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای معرفی شد.
رئیس پلیس فتا پایتخت با تاکید بر اینکه به هیچ وجه مشخصات و داده های عابر بانک خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید، به شهروندان تذکر داد: فریب این گونه تبلیغات در فضای مجازی را نخورده و از واریز بیعانه به افراد ناشناس خودداری کنید.

منبع فردا نیوز
ثبت نظرات
captcha