قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۷۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مسکن ارزان می شود

رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان گفت: اقدام ملی مسکن در دراز مدت موجب کاهش قیمت مسکن خواهد شد.

مسکن ارزان می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، ابوالفضل طاهری امروز در زنجان اظهار کرد: از چند ماه قبل اجرای طرح مسکن ملی اقدام در زنجان آغاز شده است، که امیدواریم به کاهش قیمت مسکن بیانجامد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک زنجان با بیان اینکه این طرح فعلا در مرحله ثبت نام است اما به نظر می‎رسد، طرح مثبتی در راستای کاهش قیمت مسکن باشد، تصریح کرد: با اجرای این طرح قطعا شاهد کاهش قیمت ها در بازار خواهیم بود که البته تاثیر آن را در دراز مدت شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر اجرای این طرح جلوگیری از قیمت گذاری در دیوار در یک برهه زمانی نیز موجب کنترل قیمت ها شد، گفت: همچنین تصمیماتی نیز در استان اتخاذ شده که با افرادی که اقدام به گرانی مسکن به سود منافع شخصی می کنند برخورد شود و در این راستا مشاورین املاک بدون مجوز پلمب شده اند.

طاهری با بیان اینکه در حال حاضر 800 مشاور املاک در زنجان فعال است، گفت: از ابتدای سال تاکنون هیچ واحد مشاوره املاکی مجوز فعالیت نگرفته است.

گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تأمین مسکن، طرح «اقدام ملی تأمین مسکن»  را در قالب احداث 400 هزار واحد مسکونی برنامه ریزی کرده است که از این تعداد سهم استان زنجان 4 هزار و و ۹۲۰ واحد است.

از مجموع سهم استان در ساخت مسکن در طرح اقدام ملی یک هزار و 291 واحد مسکونی در شهرهای زیر 100 هزار خانوار جمعیت و 3 هزار و 474 واحد مسکونی نیز در شهرهای بالای 100 هزار خانوار احداث می شود.
وفق مفاد قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن و آیین نامه مربوط به آن، شرایط و مشخصات طرح افرادی که می توانند از این تسهیلات استفاده کنند شامل افرادی است که  از یکم فروردین ماه سال1384 به بعد فاقد زمین یا واحد مسکونی بوده و از سال 1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد.

در حال حاضر ۶ هزار و ۷۹۱ خانوار مازاد بر واحدهای مسکونی، در استان وجود دارد و  ۲۳ هزار و ۶۲۷ واحد خانه خالی در استان زنجان موجود است.

انتهای پیام/73005/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha