قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۶۹۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دشمنان سعی دارند با تردید افکنی به نظام خدشه وارد کنند

امام جمعه بندر انزلی با بیان اینکه دشمن می خواهد در جامعه ی ما با تردید افکنی به نظام خدشه وارد کند، گفت: در رابطه با قضایای اخیرِ سانحه ی هواپیما ضمن تسلیت، از کرامت و بزرگواری خانواده های این عزیزانی که به شهادت رسیدند در همراهی با نظام و انقلاب اسلامی تشکر می کنیم.

دشمنان سعی دارند با تردید افکنی به نظام خدشه وارد کنند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از بندر انزلی، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با بیان اینکه کشور ما قریب ۶۰ سال قبل در ظلمت حاکمیت طاغوت و استبداد و استعمار پهلوی و آمریکایی ها بوده است، اظهار کرد: در آن دوران نواب صفوی؛ روحانیِ آگاه، شجاع، مبارز و دست پرورده مکتب اهل بیت (ع) با همراهی عده قلیلی علیه طاغوت قیام کرد، ولو اینکه در چنین روزی به دست رژیم سفاک پهلوی به همراه یارانش به شهادت رسید اما این حرکت که از تقوا بود اثر خودش را در تاریخ گذاشت.

وی با اشاره به ویژگی های قیام شهید نواب صفوی گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند اولین کسی که انگیزه انقلاب اسلامی و مبارزه با ظلم و طاغوت را در دل من و قلب من روشن کرد نواب صفوی و حرکت او بود؛ این فرمایش نشان می دهد آن قیام به حدی مؤثر بود که چنین شخصیت بی بدیلی در عصر ما و تاریخ اسلام به بشریت عرضه شد.

امام جمعه بندر انزلی با اذعان به اینکه بیانات مقام معظم رهبری در جهان اسلام تأثیرگذار است، تصریح کرد: امروز توجه همه رسانه ها و افراد در کشورهای مختلف به خطبه های ایشان است و منتظرند ببیند چه رهنمودی برای شرایط حساس و پیچیده کنونی جامعه دارند زیرا فرمایشات ایشان در سراسر جهان اسلام و حتی دنیا تأثیرگذار است.

شمس الدین با انتقاد از رفتار عده ای از خواص در شرایط حساس جامعه بیان کرد: شخصیت بی بدیل مقام معظم رهبری به درجه ای رسیده که می توانند امت اسلام را آگاه کرده و مسیر حق را به آن ها نشان دهد؛ اما متأسفانه برخی از خواص در جامعه ما پس از گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی، به خاطر منفعت طلبی ها، ریاست طلبی ها، هواهای نفس، بی تقوایی هایی که وجود دارد به جای همراهی، هم افزایی و پیشبرد جامعه اسلامی با رهنمودهای رهبری، همیشه در مسیر ایجاد اختلاف در بین مردم و جامعه حرکت می کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه مسؤولین به عدم ایجاد اختلاف در جامعه گفت: آیا این افراد از فرآیند قانونی شورای نگهبان در کشور مطلع نیستند؟ خودشان که اکنون در رأس امور هستند از چه طریقی و توسط کجا تائید شدند؟ مگر همین شورای نگهبان آن ها را برای این منصب ها در دستگاه اجرایی و مجلس تائید نکرده است؟ این شبهه پراکنی ها در جامعه نفاق آفرین است و اختلاف ایجاد می کند.

امام جمعه بندر انزلی با درخواست از قوه قضائیه برای برخورد باکسانی که سعی در ایجاد تفرقه در کشور دارند، بیان کرد: دستگاه قضایی باید پس از تائید صلاحیت ها، افراد معترض که علیه نظام صحبت می کنند و قالبا مشکل فساد مالی و اخلاقی یا همدستی با فتنه گران را دارند اما بحث جناحی و سیاسی را مطرح می کنند تا در جامعه ایجاد اختلاف کنند، احضار کرده و اگر دلایلی که موجب رد صلاحیت آن ها شده صحت دارد، آن ها را مجازات کند تا نظام اسلامی از این مفاسد پاک شود.

شمس الدین با بیان اینکه دشمن می خواهد در جامعه ی ما با تردید افکنی به نظام خدشه وارد کند، افزود: در رابطه با قضایای اخیرِ سانحه ی هواپیما ضمن تسلیت، از کرامت و بزرگواری خانواده های این عزیزانی که به شهادت رسیدند در همراهی با نظام و انقلاب اسلامی تشکر می کنیم؛ فقدان این نخبگان که امیدهای آینده ی کشور بودند و برای اعتلا و پیشرفت کشور تلاش و تحصیل می کردند را مصیبت بار و خسارت بار می بینیم.

وی با تأکید بر بررسی زوایای مختلف حادثه سقوط هواپیما اوکراینی گفت: دستگاه های امنیتی که در روزهای احتمال حملات آمریکایی ها، شرایط و مقررات را رعایت نکردند باید پاسخگو باشند؛ مردم ما آگاه و هوشیارند و اجازه بهره برداری به دشمنان، فرصت طلبان و فتنه گران از این حادثه نمی دهند و نمی گذارند آمریکایی ها در این ماجرا موج سواری کنند و در خیابان ها یا حتی در فضای مجازی با اقدامات آشوبگرانه ایجاد ناآرامی، تردید افکنی کنند.

امام جمعه بندر انزلی با اذعان به اینکه باید همان روز سفیر انگلیس را از کشور خارج می کردند، تصریح کرد: در کنار این مسائل، سفیر انگلیس خبیث، جنایتکار، توطئه گر در حاشیه اغتشاشات حضور پیداکرده بود و جهت تشدید این آشوب ها، اوضاع را مدیریت می کرد و متأسفیم برای دستگاه دیپلماسی که در این موضوع تعلل کرد، باید در این رابطه قاطع و انقلابی برخورد می شد و همان شبی که دستگیرش کردند با همان وضعیت او را به فرودگاه منتقل و سوار هواپیما کرده، از ایران اخراجش می کردند و بعد وسایلش را برایش می فرستادند.

انتهای پیام/84008

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha