قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۵۶۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فیلم « خواب‎ های خط خطی» در یزد تحلیل شد

استان ها یزدیزد فیلم داستانی «خواب های خط خطی» با موضوع کودک و نوجوان اثر رضا احمدی به تهیه کنندگی و کارگردانی سیدمحمدحسینی مهریزی در یکصد و سیزدهمین نشست باشگاه فیلم حوزه هنری…

فیلم « خواب‎ های خط خطی» در یزد تحلیل شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به گرارش عصر پنجشنبه روابط عمومی حوزه هنری یزد، این فیلم که به مسائل تربیتی ـ آموزشی در حوزه کودک اشاره دارد با درون مایه آداب و رسوم و فرهنگ بومی استان یزد در شهرستان میبد تولید شده است.

در این نشست که برخی از عوامل و بازیگران فیلم و جمعی از اهالی سینما حضور داشتند ابتدا خواب های خط خطی به نمایش درآمد و سپس با حضور سیدمحمد حسینی کارگردان و ابوالفضل حاج محمدحسینی صدابردار فیلم در خصوص مراحل تولید، سختی ها، شیرینی ها و ویژگی های این اثر گفت و گو و تبادل نظر شد.

کارگردان  خواب های خط خطی با اشاره به حضور این فیلم در بخش مسابقه سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان که از ٢٨ مرداد تا ۴ شهریور امسال در اصفهان برگزار شد اظهار داشت: این فیلم داستان زندگی پسر بچه ای را روایت می کند که دچار عارضه خواب گردی است و سرانجام این مشکل با درایت و تجربه مادربزرگش حل می شود.

حسینی با  تشکر از حوزه هنری استان یزد، شرکت کنندگان، عوامل و بازیگران فیلم بویژه بازیگران کودک، به پروسه تولید فیلم اشاره کرد و گفت: هرچند ما در تأمین هزینه های فیلم دچار مشکل بودیم ولی تولید این اثر تجربه بسیار خوبی بود

وی گفت: پیشنهادم به فیلم سازان این است که قبل از کلید زدن کار، ضعف ها و کاستی های احتمالی در زمینه نقش ها و فیلمنامه را برطرف کنند و آنگاه نسبت به تولید اثر اقدام کنند تا پروسه تولید سریع تر پیش رود.

وی با بیان این که بازی گرفتن از کودک، کاری دشوار و حساسی است، افزود: در هوای ۴۵ تا نزدیک به ۵۰ درجه تابستان میبد، بازی گرفتن از کودکان بسیار سخت بود؛ هرچند تجربه کار در حوزه کودک و نوجوان را داشتم ولی فکر می کنم امروز فعالیت در این عرصه و بازی گرفتن از آنها سخت تر شده است.

 این کارگردان همچنین بهره گیری از خانواده، اقوام کودک و روان شناس کودک برای بازی گرفتن از کودکان را مفید و مؤثر دانست.

وی هزینه تولید این فیلم ۷۵ دقیقه ای را ۱۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و با بیان این که کمبود بودجه، پروژه را تحت تأثیر قرار می دهد، گفت: ما به نسبت سایر آثاری که در این زمینه ساخته می شود، کمتر هزینه کرده ایم.

حسینی با بیان این که ۹۹و ۹ دهم درصد به متن وفادار بوده، تصریح کرد: الان اگر می خواستم این اثر را تولید کنم با دیدگاه و نظر دیگری و صبر و حوصله بیشتری اقدام می کردم.

وی با اشاره به کمبود فیلمنامه های خوب در حوزه کودک و نوجوان، دیالوگ های خوب، آهنگی بودن دیالوگ ها، گویش یزدی، بهره گیری از دیالوگ های طنز، استفاده کمتر از فضای خاک آلود و ریتم مناسب را از ویژگی های فیلم خواب های خط خطی برشمرد.

این کارگردان یزدی همچنین با تبیین نکات کلیدی و کاربردی، دیدگاه ها و تجارب سینمایی خود را برای فیلم سازان جوان و علاقه مندان به مباحث آموزشی سینما ارائه کرد.

حاج محمدحسینی صدابردار فیلم هم فعالیت در کنار این گروه را لذت بخش و تجربه ای مفید دانست و گفت: سعی کردیم از کمترین تجهیزات و امکانات، بهترین استفاده را ببریم.

در این نشست شرکت کنندگان هم دیدگاه ها و نظرات خود را در خصوص این فیلم بیان کردند.

این برنامه چهارمین اکران فیلم بلند فیلم سازان یزدی با عنوان حال خوب با هدف تمجید و تشویق آنها بود.

نشست های تخصصی باشگاه فیلم حوزه هنری یزد ویژه هنرمندان و علاقه مندان هنر هفتم و مباحث آموزشی ـ تحلیلی سینما، هر هفته در سالن نارنجستان این نهاد واقع در خیابان آیت الله کاشانی، کوچه آزادی برگزار می شود.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha