قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۶۲۳۲۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عضو پارلمان عراق: پاسخی درخور به آمریکایی ها خواهیم داد

یک نماینده ارشد پارلمان عراق تأکید کرده مقاومت عراق پاسخی مسئولانه و درخور به آمریکایی ها خواهد داد.

عضو پارلمان عراق: پاسخی درخور به آمریکایی ها خواهیم داد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، «احمد الاسدی» رئیس فراکسیون «النهج الوطنی» در پارلمان عراق تاکید کرد که پاسخ مقاومت عراق به آمریکا پاسخی مسئولانه و در خور عراق و بر حسب میزان خساراتی خواهد بود که توسط آمریکایی ها به عراق وارد آمده است. 

به گزارش پایگاه خبری المعلومه، الاسدی در اظهاراتی به تلویزیون عراق گفت: «حمله به ابومهدی المهندس حمله به عراق بود و تصمیم ما برای اخراج نیروهای بیگانه تصمیمی از سر احساسات نیست. اگر می خواستیم به شکلی احساساتی پاسخ بدهیم قاتلان فرماندهان شهید را کشته بودیم».

وی افزود: «تصمیم پارلمان به اخراج نیروهای بیگانه یک تصمیم عاقلانه بود.»

الاسدی با بیان اینکه نشست روز دوشنبه رهبران مقاومت عراق به بررسی همه جزئیات و امور مربوط به مقابله با آمریکایی ها پرداخته است، گفت: «راکت پراکنی های اخیر برای این است که قدرت واقعی مقاومت برای پاسخ به دشمن مخدوش شود. قدرت مقاومت خیلی بیشتر از یک راکت سرگردان است که به هدف نمی خورد.»

وی تاکید کرد: «آمریکا از توان مقاومت و نفرات و تجهیزات آن باخبر است و پاسخ مقاومت عراق پاسخی مسئولانه و در خور عراق و متناسب با میزان خسارات وارده بر این کشور خواهد بود.»

اقدام آمریکا در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و ابومهدی المهندس نائب رئیس الحشد الشعبی و چند روز قبل از آن حمله پهپادی آمریکا به پایگاه کتائب حزب الله در شهرستان القائم الانبار و به شهادت رسیدن ۲۸ نفر از نیروهای این گروه بر خشم عراقی ها در خصوص ادامه حضور اشغالگران آمریکایی در عراق افزوده است.

 پارلمان عراق روز یکشنبه ۱۵ دی دو روز بعد از اقدام تروریستی آمریکا با برگزاری جلسه ای درباره اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور، به خروج همه نیروهای خارجی رأی داد.

آمریکا در آگوست ۲۰۱۴ ائتلافی برای مقابله نظامی با داعش در عراق و سوریه تشکیل داد و کشورهای مختلف به صورت هوایی و کمک های نظامی و نیروهای زمینی در این ائتلاف مشارکت کردند.

انتهای پیام/.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha